تشخیص و درمان صرع در سالمندان

نویسنده:
چکیده:
اهداف
تشخیص و درمان بیماری ها در سنین بالا نیازمند به کارگیری توانمندی های خاص است. صرع نیز از این قاعده مستثنی نیست. طبق تحقیقات انجام شده میزان بروز تشنج در افراد مسن در حال افزایش است. از طرف دیگر افزایش سنی در جامعه انسانی، باعث افزایش تعداد افراد مسن در جوامع شده است. کشور ما نیز در سال های نه چندان دور با این مسئله یعنی افزایش تعداد افراد مسن روبه روست و اگر به این گروه توجه نشود می تواند در آینده مشکلاتی ایجاد نماید.
مواد و روش ها
بروز صرع را در افراد با سن 80 سال 140/100000 ذکر کرده اند. آنچه اهمیت دارد موضوع تشخیص بیماری در افراد مسن است؛ زیرا می تواند حالاتی مثل T.I.A، مشکلات قلبی و عروقی، اختلال در درک زمان، مکان و یا افراد به صورت گذرا در بیماران با تشخیص دمانس، TGA و سنکوپ عصبی. . را تقلید نماید.
یافته ها
گاهی تابلو بروز علایم در افراد مسن با افراد جوان متفاوت است و گاهی حتی به صورت NCSE ظاهر می شود. از طرف دیگر تغییرات وابسته به سن که باعث بروز صرع در افراد مسن می شود به خوبی مطالعه نشده اند. درمان و انتخاب نوع دارو در افراد مسن توجهات خاص خود را می طلبد. تغییراتی مثل تغییرات متابولیک، تغییر در تحمل مغز نسبت به داروها و عوارض آن ها، تعییر در عملکرد ارگان های بدن، همزمان شدن بیماری های دیگر و مصرف داروهای متعدد برای درمان آن ها می تواند درمان ما را با چالش مواجه کند.
نتیجه گیری
اکثر جوامع بین المللی به مسئله سالمندی اهمیت داده می شود و این باعث شده ما امیدوار باشیم که در آینده عوامل موثر در صرع سالمندان ازجمله تغییرات وابسته به سن که مغز را حساس به اپی لپسی می کند را بهتر شناخته و متعاقب آن درمان بهتری را انجام دهیم.
زبان:
فارسی
صفحه:
140
لینک کوتاه:
magiran.com/p560914 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!