اثردرمانی چایی سبز درالتهاب الرژیک ملتحمه ای ورنال

چکیده:
التهاب ملتحمه ای ورنال یکی از انواع بیماری التهابی مزمن چشم است که با دوره های عود مکررهمراه می باشد. از خصوصیات بارز این بیماری خارش شدید وحساسیت به نور اشک ریزش و ترشح موکوس میباشد.تغییرات در سطح ملتحمه به صورت تجمع سلولهای التهابی و ایجاد پاپیلا به خصوص در سطح پلک فوقانی و قرمزی ملتحمه می باشد.ایجاد پاپیلاهای بزرگ به تجمع سلولهای التهابی و تجمع مواد دی از قبیل کلاژن در بافت زمینهای ملتحمه ارتباط داده میشود.امروزه درمانهای مختلفی از قبیل داروهای مختلف ضد التهابی استروئیدی و غیر استروئیدی و نیز داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی در درمان این بیماری به کار میرود ولی به دلیل مزمن بودن ماهیت بیماری و نیز عودهای مکرر کاربرد این دارو ها چندان موفقیت امیز نبوده و از طرفی استفاده طولانی این داروها با ایجاد عوارض همراه بوده است. در این رابطه چایی سبز دارای خواص مفیدی از قبیل جلوگیری از پرولیفراسیون سلولی از طریق ایجاد اپوپتوسیز و نبز خواص انتی اکسیدان است که بر به نظر می رسد با توجه به عدم داشتن عوارض در مصرف موضعی و سستمیک قابل توجه بر (اساس مطالعات گذشته) بتواند در درمان این بیماری به کار رود.
زبان:
فارسی
صفحه:
17
لینک کوتاه:
magiran.com/p613745 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!