تاثیر ضریب شکل پذیری بر ضریب رفتار دیوارهای برشی فولادی با ورق نازک

چکیده:
ایده استفاده از دیوار برشی فولادی، به عنوان یک سیستم مقاوم در برابر بار جانبی در طراحی و تقویت ساختمان ها، بیش از سه دهه است که مورد توجه پژوهشگران و طراحان قرار گرفته است. با توجه به لزوم پاسخگویی به برخی از مسائل طراحی آنها، در این تحقیق تلاش شده است تا با کمک آزمایش های انجام شده بر روی دو نمونه دیوار برشی فولادی شکل پذیر سه طبقه با دو نوع اتصال تیر به ستون ساده و کاملا صلب که در آنها برای ورق پانل ها از فولاد نرم (جاذب انرژی) استفاده گردیده و تحت بار دوره ای مورد آزمایش قرار گرفتند و همچنین آزمایش های معتبر انجام شده در دیگر مراکز تحقیقاتی دنیا، تاثیر ضریب شکل پذیری در ضریب رفتار دیوارهای برشی فولادی با ورق نازک، مورد بررسی قرار گیرد. ارزیابی در این زمینه نشان می دهد که با فرض ثابت بودن ضریب اضافه مقاومت، ضریب رفتار دیوارهای برشی فولادی با ورق نازک بر اساس روش یوانگ، بیشتر از قاب های خمشی فولادی می باشد.
زبان:
فارسی
صفحه:
52
لینک کوتاه:
magiran.com/p733502 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!