افسانه ی دریاچه لاک نس

نویسنده:
مترجم:
معصومه بهرامی
چکیده:
چهل و سه سال پس از اینکه خانم اسپایسر spicer هیولای عجیبی را در دریاچه لاک نس واقع در اسکاتلند دید یک گروه از باستان شناسان و دیرین شناسان مجرب روی این موضوع متمرکز شده و راهی سرزمین های بلند شمال اسکاتلند شدند.
افسانه ی لاک نس در بریتانیا، اسکاتلند و ایرلند شهرت بسزایی دارد و اصل قصه اولین بار در 1400 سال پیش سر زبانها افتاد. در این دریاچه براساس گفته ای قدیمی هیولایی بسیار بزرگ و مهیب زندگی می کند که آخرین بار همین نیم قرن پیش مشاهده شده است. حالا، دانشمندان می خواهند بطور علمی و جدی روی موضوع کار کنند. دریاچه لاک نس بزرگترین دریاچه در کل جزایر بریتانیا محسوب می شود.
تیم اعزامی که در سال 1977 برای اولین بار عازم محل شد از تمامی تکنولوژی های روز شامل دوربین های مجهز عکاسی و ضبط صوت های قوی و پیشرفته برخوردار بود. غواصان همراه تیم به قعر آبهای تازه می رفتند تا بلکه نشانی از هیولا پیدا کنند. در واقع این تیم تمامی تابستان سال 1977 را در دریاچه سپری کرد. چندین دانشگاه معتبر انگلیسی از قضیه اکتشافی حمایت می کردند. البته دانشمندان به اصل موضوع چندان اعتمادی نداشتند و آنرا بیشتر یک افسانه کهن انگلیسی بشمار می آوردند اما کنجکاوی آنها را امان نمی داد. آنها حتی بدشان نمی آمد که واقعا یک هیولا را روبروی خود رؤیت کنند. آیا چنین حیوانی واقعا در دریاچه زیسته است یا هنوز زندگی می کند؟
زبان:
فارسی
در صفحه:
27
لینک کوتاه:
magiran.com/p737292 
دانلود و مطالعه متن این مقاله با یکی از روشهای زیر امکان پذیر است:
اشتراک شخصی
با عضویت و پرداخت آنلاین حق اشتراک یک‌ساله به مبلغ 990,000ريال می‌توانید 70 عنوان مطلب دانلود کنید!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی نامحدود همه کاربران به متن مطالب تهیه نمایند!
توجه!
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.
In order to view content subscription is required

Personal subscription
Subscribe magiran.com for 50 € euros via PayPal and download 70 articles during a year.
Organization subscription
Please contact us to subscribe your university or library for unlimited access!