معرفی طرح بیمه سلامت اجتماعی در برنامه های ارتقای سلامت با استفاده از تجارب و تعاریف پایه- رویکردی نوین برای پیشگیری از اعتیاد

چکیده:
مفهوم بیمه از جمله مفاهیم نظام سلامت می باشد که در بخشهای مختلف نظام سلامت کاربرد داشته است. اعتیاد نیز جزء معضلات مهم نظام سلامت جوامع می باشد. استفاده از مفهوم بیمه در امر پیشگیری اعتیاد نقطه محوری این مقاله است. دراین رابطه مقاله مدل جدیدی برای بکارگیری بیمه در حل این مشکل مهم پیشنهاد کرده است. در ابتدا رویکرد و عملکردهای فعلی برنامه های پیشگیری از اعتیاد شرح داده می شود. نقش دولت در جلب مشارکت مردم، تسهیل فرآیند تصمیم گیری آنان، توانمندسازی افراد برای کنترل سلامت خود و دیدگاه ارتقای سلامت جزء مسائل اساسی است که در این مدل به آن توجه شده است. در این مدل اجتماعات کوچک در قبال پرداخت حق بیمه، تحت پوشش برنامه های بیمه ای مربوط جهت حفظ سلامتی بخصوص علیه اعتیاد قرار می گیرند.
زبان:
فارسی
صفحه:
14
لینک کوتاه:
magiran.com/p770218 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!