تولید مواد هدفمند (FGM) به روش ریخته گری گریز از مرکز

چکیده:
مواد هدفمند (Multyscale، Multifunctional & Functionally Graded Materials) برای اولین بار در سال 1984 در ژاپن در گروه سندایی (Sendai) مورد بررسی قرار گرفت و در سال 1985 در همانجا پایهگذاری شد. در سال 1986 پژوهشهای زیادی برای کاربردی نمودن آن انجام شد. در سال 1987 پروژهای ملی تحت عنوان زیر تعریف شد که تا سال 1991 ادامه داشت.
“Research on the Generic Technology of FGM Development for Thermal Stress Relaxation”در سال 1993 دومین پروژه ملی تحت عنوان زیر تعریف شد که تا سال 1998 ادامه داشت.
“Research on the development for energy conversion materials by graded structural forming”مواد هدفمند، Material Functionally Gradedنوع جدیدی از مواد هستند که خواص فیزیکی، مکانیکی و شیمیایی آنها در طول ابعادشان از توابع ریاضی مطلوب، پیروی میکند.
زبان:
فارسی
صفحه:
23
لینک کوتاه:
magiran.com/p783288 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!