پاراتورمون نوترکیب و پوکی استخوان: مقاله مروری

پیام:
چکیده:

استئوپروز بیماری است که با کاهش توده استخوانی و از بین رفتن ساختار آن مشخص می شود، شرایطی که به کاهش قوای استخوانی و افزایش احتمال بروز شکستگی منجر می گردد. از بین رفتن تعادل در بازسازی استخوانی به صورت افزایش بازجذب و کاهش تشکیل از مهم ترین عوامل ایجاد کننده این بیماری می باشند. این بیماری حدود 200 ملیون نفر را در جهان گرفتار کرده است و شیوع آن در زنان سفید پوست بالای 30 سال حدود 30% تخمین زده می شود. در مطالعه جامعی که توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران بر روی افراد سالم ساکن در شهر تهران انجام شد، شیوع استئوپروز در رده سنی 69-60 سال در زنان 4/32% و در مردان 4/9% نشان داده شده است

زبان:
فارسی
صفحه:
497
لینک کوتاه:
magiran.com/p806155 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.