تحلیل محتوای فصلنامه اطلاع شناسی: بررسی کتابسنجانه

پیام:
چکیده:

در این پژوهش، با استفاده از روش کتابسنجی به مطالعه کلیه مدارک فصلنامه اطلاع شناسی، از ابتدا تا آخرین شماره چاپ شده (19) در بهار 1387، پرداخته شده است. یافته های این پژوهش نشان می دهد تعداد 159 مدرک به چاپ رسیده است که دارای 1643 منبع لاتین و 698 منبع فارسی و 669 منبع اینترنتی می باشد. از 159 مدرک موجود، 114 مدرک تالیف، 14 مدرک ترجمه، 18 مدرک گزارش، و 13 مدرک نیز معرفی و نقد کتاب می باشد. نرگس نشاط با تولید یا مشارکت در تولید 10 مدرک، و عباس حری با تولید یا مشارکت در تولید 9 مدرک، به ترتیب در رتبه های اول و دوم تولید و چاپ مدرک در این فصلنامه قرار دارند. همچنین حمید کشاورز با چاپ 2 مدرک ترجمه ای فعال ترین مترجم در این بررسی می باشد. 19 پژوهشگر از استان تهران در تولید یا مشارکت در تولید مدارک این مجله فعالیت داشته اند. نویسندگان با مدرک کارشناس ارشد کتابداری بیشترین فعالیت را در تولید مدارک این مجله داشته اند.

زبان:
فارسی
صفحه:
75
لینک کوتاه:
magiran.com/p815196 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.