تلاش برای تولید دانش سازمانی: تجربه تشکیل شورای تخصصی و سیاستگذاری کتابخانه های دانشگاه

چکیده:
این مقاله حاصل مطالعه ای موردی است که به تجربه پیاده سازی مراحل مدیریت دانش سازمانی، از سال 1379 لغایت 1388، در کتابخانه های دانشگاه علوم پزشکی مشهد می پردازد. به همین منظور، ضمن مروری مختصر بر مطالعات انجام گرفته در داخل و خارج از کشور در زمینه مدیریت دانش سازمانی، فعالیت های انجام شده در کتابخانه مرکزی این دانشگاه بر پایه برنامه راهبردی پنج ساله و تقویت زیرساخت های مورد نیاز در حوزه فناوری اطلاعات نیز ارائه می شود. از دستاوردهای این تجربه، می توان از تشکیل شورای تخصصی و سیاست گذاری امور کتابخانه های دانشگاه نام برد که به تدریج در روش کارکرد حرفه ای کتابداران دانشگاه تاثیر داشته و روحیه کارگروهی و ایجاد فرهنگ تبادل اطلاعات و دانش در کتابخانه های دانشگاه را افزایش داده است.
زبان:
فارسی
صفحه:
91
لینک کوتاه:
magiran.com/p815219 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.