آزمایش و شبیه سازی سه بعدی تاثیر مشخصات موج تابشی بر مدارهای الکترونیکی به روشFDTD

چکیده:
امواج الکترومغناطیسی در برخورد با بردهای الکترونیکی، جریان و ولتاژ در مدارها القا می کنند. اندازه میدان کوپل شده، به خصوصیات جبهه موج و برد الکترونیکی بستگی دارد. در این مقاله با حل معادلات ماکسول به روش FDTD1 و شبیه سازی سه بعدی از شرایط مرزی لایه های کاملا منطبق2 و روش TF/SF3، برای شبیه سازی انتشار موج در برد و محیط و بررسی تاثیر مشخصات موج تابشی در القا بر روی خطوط میکرواستریپ برد مدار چاپی استفاده شده است. سپس با تبدیل روابط الکتریکی به روابط متناظر الکترومغناطیسی در مدل گامل- پون4 ترانزیستور دو قطبی، تحلیل عملکرد ترانزیستور با روابط میدانی انجام شده است. مقایسه نتایج آزمایشها و شبیه سازی ها نشان می دهد که برای تحلیل اثر امواج الکترومغناطیسی بر مدارهای الکترونیکی می توان از مدل های الکترونیکی قطعات فعال در شبیه سازی به روش FDTD استفاده کرد.
زبان:
فارسی
صفحه:
61
لینک کوتاه:
magiran.com/p823748 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!