لویدورتیکولاریس، راهنمای تشخیص درسکته مکرر مغزی و صرع

پیام:
چکیده:
سابقه و هدف
افزایش همو سیستئین در خون با خطر افزایش بیماری های عروق مغزی و سکته مکرر همراه است. هموسیستئین در خون خواص آتروژنیک و پروترومبوتیک دارد و با مکانیسمهای متعددی منجر به ترومبوز شریانی و وریدی میگردد.
روش بررسی
ما یک خانم 45 ساله رامعرفی نموده ایم با سکته مغزی،هایپرهموسیستئینمی، لویدورتیکولاریس، سابقه قبلی صرع و دو حمله شبیه استروک. سابقه ای از هایپرتنشن،دیابت،بیماری قلبی وهایپرلیپیدمی وجود نداشت، تستهای انعقادی و واسکولیتی نیز نرمال بودند. لویدورتیکولاریس در این بیمار راهنمای تشخیص هایپرهموسیستئی نمی گردید. لذا در استروک جوانان توجه به ضایعات پوستی مهم است.
زبان:
فارسی
صفحه:
645
لینک کوتاه:
magiran.com/p855071 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.