نقش برنامه های وفاداری در موفقیت شرکت ها

نویسنده:
چکیده:
امروزه شرکتها برای حفظ مشتریان خود در محیط رقابتی از برنامه های وفاداری استفاده می کنند. هدف این برنامه ها ایجاد شرایط برنده- برنده برای سازمان و مشتریانش می باشد، که در نهایت منجر به تکرار رفتار وفادارانه می شود، اگرچه استفاده از این برنامه ها همیشه موفقیت آمیز نمی باشد. در این مقاله به بررسی برنامه های وفاداری، ذکر اینکه آیا این برنامه ها موجب وفاداری مشتریان می شوند یا خیر، دلایل ایجاد تاثیر منفی این برنامه ها، عوامل کلیدی در موفقیت آنها، شیوه های اثر بخش در طراحی برنامه های وفاداری و در نهایت ارزیابی برنامه های وفاداری پرداخته شده است.
امروزه یکی از دغدغه های اصلی سازمان ها حفظ وفاداری مشتریان است، که در راستای تحقق آن توجه خاصی از نظر آکادمیک و کاربردی به برنامه های وفاداری شده است. برنامه های وفاداری یک استراتژی بازاریابی بر پایه ی پیشنهاد مشوق هایی با هدف حفظ وفاداری مشتریان می باشند. به دست آوردن این محرک ها بستگی به تکرار خرید مشتری دارد، که به همین دلیل به آن برنامه های تکرار خرید نیز گفته می شود. این برنامه ها به عنوان یک استراتژی رقابتی در کسب و کار مطرح می شود. اخیرا، برنامه ای وفاداری در مقیاس های وسیعی به وسیله ی شرکتها در صنایع مختلف در سراسر جهان اجرا می شود. اگرچه گسترش این ابزار در همه کشورها به صورت یکسان نمیباشد.
زبان:
فارسی
صفحه:
32
لینک کوتاه:
magiran.com/p887900 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!