یافتن عوامل تاخیر در عملیات تخلیه و بارگیری کالاهای فله خشک در بندر امام خمینی (ره) با استفاده از روش تجزیه و تحلیل خطا و آثار آن

پیام:
چکیده:
امروزه کالاهای فله در سراسر دنیا در تناژهای بسیار زیاد جابجا می شوند. جابجایی حجم عظیم این کالاها مشکلات خاصی را بر بنادر تحمیل می کند که عموم این مشکلات به عملیات کار با کالا مربوط است. این مقاله با هدف کاهش تاخیرها در عملیات تخلیه و بارگیری کالاهای فله از روش تجزیه و تحلیل خطا و آثار آن (FMEA) استفاده می کند. برای دست یابی به این هدف، علاوه بر FMEA از تحلیل پارتو و نمودار علت و معلول استفاده شده است. هدف این تحقیق، مشخص کردن علل اصلی تاخیر در عملیات تخلیه و بارگیری کالاهای فله خشک در بندر امام خمینی (ره) است که به وسیله ی ارزیابی ریسک و محاسبه اعداد اولویت ریسک انجام شده است. براساس مقادیر اعداد اولویت ریسک، چهار عامل عدم آمادگی صاحبان کالا، تشریفات پاس و قرنطینه، مسایل اداری و مالی و کمبود کامیون به عنوان عوامل مهم ایجاد تاخیر در عملیات تخلیه و بارگیری کالاهای فله خشک بندر امام خمینی (ره) شناسایی گردید.
زبان:
فارسی
صفحه:
49
لینک کوتاه:
magiran.com/p927268 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!