تبیین نسبت آزادی مطبوعات و مفاسد اقتصادی با پیشگیری و مقابله

نویسنده:
چکیده:
مقاله حاضر ضمن ارائه تعریفی از چیستی فساد و آزادی مطبوعات در صدد یافتن ارتباط و یا نسبتی میان این دو متغیر است. ضرورت پرداختن به این مفهوم ناشی از اهمیتی است که مفاهیم رشد و توسعه اقتصادی در سیاست گذاری و تعیین اهداف سیاسی کشورهای جهان دارند. فساد اقتصادی به عنوان یکی از اصلی ترین موانع پیش روی تحقق اهداف توسعه ای، موضوع مطالعات و توجهات طیف متنوعی از سیاسیون، مدیران و کارشناسان و صاحبنظران است و این مقاله در پی آن است تا با اتخاذ رهیافتی سیاسی به تبیین فساد و راه های پیشگیری و مقابله با آن بپردازد.
زبان:
فارسی
صفحه:
119
لینک کوتاه:
magiran.com/p933643 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.