بررسی پدیده خستگی تماس غلتشی (RCF) در ریل های راه آهن

پیام:
چکیده:

مهم ترین آسیب های مطرح در تماس چرخ و ریل، سایش و خستگی تماس غلتشی می باشند. انتخاب جنس چرخ و ریل، بر مبنای سایش چرخ صورت می گیرد، بنابراین، نرخ سایش چرخ بیشتر از ریل بوده و این امر منجر می شود که سایش سطح چرخ، ریزترک های سطحی ایجاد شده در اثر خستگی تماس غلتشی را از بین ببرد، ولی در سطح ریل این ترک ها به تدریج رشد کرده و موجب شکست ناگهانی یا کنده شدن قسمتی از ریل شده و در نهایت می تواند منجر به خروج از خط های خطرناک در سیستم حمل و نقل ریلی گردد. این مقاله به بررسی پدیده خستگی تماس غلتشی، که عمدتا در ریل ها مطرح بوده و در سال های اخیر با پیدایش قطارهای با سرعت بالا و افزایش بارهای محوری، مورد توجه قرار گرفته است، مکانیزم های مربوطه، راه های پیش بینی، پارامترهای موثر و روش های ممکن برای جلوگیری از آن، به صورت خلاصه می پردازد.

زبان:
فارسی
صفحه:
69
لینک کوتاه:
magiran.com/p998976 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.