فهرست مطالب

یافته - سال نوزدهم شماره 3 (پیاپی 73، پاییز 1396)
 • سال نوزدهم شماره 3 (پیاپی 73، پاییز 1396)
 • وی ژه نامه پدافند غی ر عامل 1396
 • تاریخ انتشار: 1396/09/11
 • تعداد عناوین: 8
|
 • مژگان خسروی * صفحات 1-11
  مقدمه
  بیوتروریسم بمعنای رهاسازی عمدی میکروارگانیسمهای شدیدا بیماری زا و یا سموم آنهاست که باعث مرگ انسانها، گیاهان وحیوانات میشود.
  مواد و روش ها
  این مقاله به شیوه مروری و با استفاده از منابع کتابخانه ای تدوین شده است.
  یافته ها
  یکی از راه های انتشار عوامل بیولوژیک دربین جمعیت هدف، آلودگی عمدی آب و مواد غذایی است. آب و مواد غذایی آلوده شده در فعالیتهای بیوتروریستی، توسط ویژگی های ارگانولپتیک قابل تشخیص نبوده و در اکثر مواقع خاموش، ناگهانی و بدون تغییرات ظاهری (رنگ، بو، طعم) بروز می نمایند. تصفیه خانه ها، چاه های مورد استفاده برای تامین آب شرب، مخازن آب تصفیه شده، انبارهای نگهداری و مراحل مختلف تولید، نگهداری و توزیع مواد غذایی درکارخانجات مواد غذایی و مواد غذایی وارداتی، بهترین نقاط برای وارد نمودن این عوامل بوده و هر چه سیستم ها و مکانیسم های کنترلی ابتدایی تر، غیر صنعتی تر و غیر بهداشتی تر باشند امکان نفوذ و خرابکاری در آنها بیشتر است. با توجه به مقاومت زیاد، عدم تشخیص سریع، پایین بودن دوزعفونی و عدم وجود واکسن در بسیاری از عوامل بهترین راه مبارزه پیشگیری می باشد.
  بحث و نتیجه گیری
  با توجه به اهمیت این مسئله و صدمات جبران ناپذیری آن و دشمنان بسیار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در این مقاله به توصیف این پدیده و راه های کنترل و پیشگیری آن پرداخته شده است.
  کلیدواژگان: بیوتروریسم، آب، مواد غذایی
 • فاطمه جعفری پور، طاهره طولابی *، حلیمه خاتون زارع علمی، صباح خوشنود، سمیه ریاحی، حدیث کوگانی نژاد صفحات 12-23
  مقدمه
  بیماری ویروسی ابولا (EVD) به عنوان تب خونریزی دهنده، بیماری شدید و اغلب کشنده در بین انسان ها شناخته شده است. این ویروس از طریق تماس با خون یا مایعات بدن فرد مبتلا، اشیاء آلوده مانند سوزن، حیوانات آلوده یا گوشت حیوانات وحشی انتقال می یابد. تاریخچه میزان مرگ و میر این عفونت بیشتر از 80 درصد بوده اما اقدامات مدرن پزشکی و بهداشت عمومی تا حدی قادر به کاهش این رقم و تاثیر ابولا بر افراد و جوامع بوده است. در حال حاضر هیچ درمان استانداردی برای ابولا وجود ندارد، لذا پیشگیری از عفونت و جلوگیری از گسترش بیشتر ویروس مهم است. با توجه به این که میزان مرگ و میر ناشی از این عفونت بالا بوده و درمان اختصاصی برای آن وجود ندارد و همچنین امکان استفاده از آن به عنوان سلاح بیولوژیک در جنگ ها مطرح می باشد لذا مروری بر اپیدمیولوژی، علائم بالینی و آزمایشگاهی و مدیریت این بیماری به عنوان اولین گام جهت تشخیص صحیح و سریع و عکس العمل به موقع ضرورت دارد. در این راستا مقاله مروری حاضر با استفاده از کلید واژه های بیماری ویروسی ابولا، اپیدمیولوژی، تشخیص، درمان، پیشگیری و بیوتروریسم در پایگاه های داده ای Pubmed، Elsevier، Google Scholar، SID، Google و سایر وب سایت ها انجام شد.
  کلیدواژگان: بیماری ویروسی ابولا، اپیدمیولوژی، تشخیص، درمان، بیوتروریسم
 • مهناز مردانی *، مریم رضاپور صفحات 24-32
  مقدمه
  امنیت غذایی به معنی دسترسی همه مردم در تمام اوقات به غذای کافی برای داشتن یک زندگی سالم است که در سه جنبه موجود بودن غذا، دسترسی به غذا و پایداری در دریافت غذا قابل بررسی است.
  از طرفی، اگروتروریسم زیر مجموعه بیوتروریسم است که در آن، فرد یا گروهی از افراد با وارد نمودن عمدی انواعی از باکتری ها، ویروس ها و یا قارچها به زمین های کشاورزی و یا محل پرورش و نگهداری دام و طیور باعث آلودگی و بیماری دام و طیور و محصولات کشاورزی می گردند. هدف از این مقاله بررسی خطراتی چون اگروتروریسم، راهکارهایی برای پیشگیری از ارگوتروریسم و مدیریت امنیت غذایی و بهبود آن در کشور است.
  مواد و روش ها
  در این مطالعه مروری، مقالات پژوهشی معتبر در مورد اگروتروریسم، بدون محدوده زمانی و زبان انتشار و با استفاده از واژگان کلیدی « اگروتروریسم، بیوتروریسم، امنیت غذائی و ناامنی غذائی، پیشگیری، اثرات » در پایگاه های اطلاعاتیPubMed، Elsevier ،SID، Medlib، Magiran، IranMedex، IranDoc، Google Scholar، Scopus جستجو شد. در نهایت 20 مقاله کاملا مرتبط مورد بررسی قرار گرفت.
  یافته ها
  نتایج نشان داد که حملات تروریستی علیه کشاورزی تازگی ندارد و در طی تاریخ بوسیله دولتها یا از طریق سازمان های تروریستی مستقل و تابع دولتهای خاص، انجام شده است. همچنین، اثرات تخریبی ناشی از اگروتروریسم در اقتصاد و امنیت ملی و فراملی کشورها، به مراتب از اثرات مخرب ناشی از جنگ افزارهای متعارف که در اختیار سازمان های نظامی و شبهه نظامی قرار دارد، بیشتر می باشد. بطوریکه می تواند منجر به از بین رفتن زنجیره تولید غذایجامعه، خسارت های اقتصادی، نابودی صنعت کشاورزی یک کشور، ایجاد هرج و مرج و در نهایت از بین بردن توان مقاومت کشور و در نتیجه شکست کامل کشور هدف با کمترین هزینه شود.
  نتیجه گیری
  هدف از حملات اگروتروریستی ایجاد ترس و وحشت در بین مردم، کاهش دسترسی مردم به مواد غذائی سالم و در نتیجه ایجاد نا امنی غذائی در جامعه، بی اعتمادی مردم نسبت به دولتها و در نهایت صدمه زدن به ساختار سیاسی حکومتها و حتی براندازی یک حکومت یا دولت است.
  کلیدواژگان: بیوتروریسم، اگروتروریسم، امنیت غذائی، نا امنی غذائی
 • بابک هادیان *، عاطفه مقسمی صفحات 33-40
  مقدمه
  امروزه، حملات دشمن در استفاده از ابزار نظامی خلاصه نمی شود. تجربه های ناموفق نظامی باعث گرایش کشورهای متخاصم به شیوه های نوین شده است. استفاده از باکتری ها، ویروس ها و سموم را که باعث آسیب به سلامت افراد می شود، بیوتروریسم می گویند. آگاهی نسبت به بیوتروریسم را باید در زمره اهداف پدافند غیرعامل دانست.
  مواد و روش ها
  برای آشنایی با تاریخچه و چگونگی بیوتروریسم، این مطالعه انجام شد. با استفاده از کلید واژه های لاتین بیوتروریسم، عوامل بیولوژیک، سلامت عمومی، پدافند غیرعامل و کلمات معادل فارسی، به مطالعه مراجع مرتبط (بخصوص در متون پزشکی) خارجی و داخلی پرداخته شد. بعد از استخراج اطلاعات اولیه، تحلیل نهایی با دانش اولیه محققین صورت گرفت.
  یافته ها
  قدمت بیوتروریسم به قبل از میلاد مسیح بر می گردد. پیشرفت دانش بشر، امروزه باعث استفاده از داروها و عوامل میکروبی و دستکاری های ژنتیکی شده است. از شایعترین عوامل میکروبی به عامل بیماری سیاه زخم، طاعون، تولارمی، بوتولیسم، تب های خونریزی دهنده، ویروس های تنفسی میتوان اشاره کرد. شش علامت شایع این بیماری ها شامل: اختلالات تنفسی، تب و خونریزی، تب و ضایعه پوستی، مننژیت و انسفالیت، فلج اندام و انواع اسهال ها می باشد.
  نتیجه گیری
  به علت تابلوهای بالینی متفاوت تیم های بهداشتی و درمانی باید خود را آماده مقابله با هر نوع تظاهر غیرعادی در حملات بیوتروریسم کنند. ارجاع سریع موارد مشکوک و اطلاع رسانی به مسئولین بهداشتی ضروری است. این راهکارها می تواند به نجات مصدومین منتهی شود.
  کلیدواژگان: بیوتروریسم، عامل بیولوژیک، پدافند غیرعامل
 • ابراهیم فلاحی *، سمیرا شکری جوکاری، شیرین قاضی صفحات 41-48
  مقدمه
  با توجه به نقش نیروی انسانی سالم در توسعه یک کشور و اهمیت تغذیه و غذای سالم در سلامت انسان بعنوان محور توسعه کشور و مقابله با تهدید های خارجی در این مقاله ابتدا به تعریف امنیت غذایی ، وضعیت امنیت غذایی در ایران ونقش آن در مقابله با تهدیدات پرداخته می شود و سپس راهکارهای موجود و استفاده از پتانسیل بومی برای ارتقاء امنیت غذایی مطرح می گردد.
  مواد و روش ها
  در این مطالعه از تجربیات نویسنده و سوابق و متون علمی مرتبط برای واکاوی موضوع و تحلیل آن استفاده شده است.
  یافته ها
  برای جلوگیری از تهدیدات خارجی در زمینه داشتن غذای سالم و ایمن و در عین حال مغذی نیازمند سیستمی هستیم که به خودمان تکیه داشته باشد و تهدیدات خارجی نتواند بر این دسترسی تاثیرگذار باشد. در کشور ما شرایط اقلیمی متفاوت، تنوع گونه های گیاهی خوراکی وحشی در طبیعت ایران و وجود امکانات و شرایط در استانهای مختلف برای تولید غذای سالم و محلی پتانسیل خوبی را برای مقابله با ناامنی غذایی و داشت جامع های سالم فراهم نموده است.
  نتیجه گیری
  با توجه به اینکه در امنیت غذایی، تهیه غذای سالم و مغذی و دسترسی افراد از نظر اقتصادی، اجتماعی در همه زمان ها مدنظر است نتایج مطالعه حاضر نشان داد که در حال حاضر ناامنی غذایی در کشور بالاست و تهدید کننده می باشد لذا برای تامین امنیت غذایی و افزایش دسترسی به غذای سالم و مغذی استفاده از پتانسیل مواد غذایی بومی و محلی از جمله مواد غذایی کشت شده و خودرو محلی توصیه می شود.
  کلیدواژگان: امنیت غذایی، پدافند غیر عامل، غذاهای محلی، غذای سالم، غذای مغذی
 • محمدرضا ناظر، محمد درویشی * صفحات 49-62
  مقدمه
  مصرف ‏بیرویه آنتی بیوتیک ها، باعث مقاومت میکروبی شده بنحوی که مصرف خودسرانه آنها باعث بالاتر رفتن مقاومت میکروبی و نهایتا سبب گردیده ما نیاز به آنتی بیوتیک های جدید و قوی تر داشته باشیم که مشکل این نوع آنتی بیوتیک های جدید«هزینه بسیار ‏بالا و کمرشکن» آنهاست. ‏امروزه در جامعه مواردی نظیر آنتی بیوتیکها و غذاهای وارداتی و تاثیر آن بر سلامت و مصرف بی رویه آنتی بیوتیک و ضررهای آن مغفول مانده است. مشکل موجود در این حوزه اجرایی نشدن یا فقدان دستورالعمل های لازم است لذا در این مقاله بر آن شدیم به بررسی موضوع و راه حل دهیم.
  مواد و روش ها
  در این مطالعه بیش از یکصد سایت و مقالات مرتبط که یا خود یا دانشمندان دیگر مستند شده و مجموعه تجربیات و مقالاتی که در طی بیست سال اخیر در زمینه بیماری های عفونی و میکروبی بدست آورده ایم و همچنین مقالات نمایه شده ISI، DOAJ، SCOPUS و غیره استفاده شده است.
  نتیجه گیری
  بصورت درمان بیماران عفونی با آنتی بیوتیکهای ایرانی خودکفایی در تولید واکسن، تقویت روش های تشخیص دقیق عفونتها تحقیقات کاربردی و عملیاتی و هدفمند نمودن مصرف و تجویز منطقی آنتی بیوتیکها جهت رسیدن به اقتصاد مقاومتی می باشد که به تفصیل در متن به آن خواهیم پرداخت.
  کلیدواژگان: بیماریهای عفونی، آنتی بیوتیک، مقاومت میکروبی، تجویز منطقی، اقتصاد مقاومتی، بیوتروریسم
 • مهدی مرادیان * صفحات 63-73
  تمام انقلابهایی که در طول تاریخ تحقق پیدا کرده اند دو مرحله سخت را پشت سر گذاشته اند که از اهمیت ویژه ای برخودار می باشد، یکی وقوع اصل انقلاب و دیگری ثبات و استمرار انقلاب در راستای رسیدن به اهداف، می باشد، در بین این دو اصل آنچه دشوارتر و پیچیده تر است حفظ و نگهداری انقلاب است، انقلاب اسلامی ایران مانند دیگر انقلابها از این امر مستثنی نبوده و باید در جهت استمرار و ثبات و تحقق آرمانهایش با جدیت از همه ظرفیتش استفاده کند. از این رو در این نوشتار سعی شده با توجه به عامل اصلی و پیش برنده انقلاب یعنی مردم انقلابی، شاخص های مهم افراد طراز انقلاب را در راستای اصل نفوذ ناپذیری، بیان کرده و با تبیین این شاخص ها فرد طراز انقلاب را معرفی کنیم، شخصیتی که باید هم شاخص تدین و هم شاخص اثرگذاری به عنوان خواص جامعه و هم شاخص روحیه ی انقلابی گری و بصیرت را در خود جمع کند و از عوامل و زمینه های برون رفت از دایره شخصیت طراز انقلاب، پرهیز کند. لذا می کوشیم که در قالب معرفی شخصیت طراز انقلاب، به نوعی فرصت ها و تهدیدهای موجود در عرصه جامعه اسلامی را شناخته و معرفی کنیم، خطراتی که گاها ممکن است از جنس و دل همین مردم به ظاهر انقلابی ظهور و بروز می کند، از آنجایی که حکومت زمان حضرت علی علیه السلام درسها و عبرتهایی در خور تامل و نزدیک به انقلاب ما دارد، در سددیم که از منظر حضرت علی علیه السلام در نهج البلاغه، به تبیین نشانه ها و علائمی که باید یک شخصیت انقلابی داشته باشد، پرداخته و عیار و طرازی که ترسیم کننده این شخصیت است مطرح شود، چرا که عده ای هر چند ممکن است هم دیندار بوده و هم از خواص باشند اما انقلابی نباشند.
  کلیدواژگان: شاخص، شخصیت، طراز، انقلاب و انقلابی، نفوذ، نهج البلاغه، خواص، بصیرت
 • مهرداد ویس کرمی * صفحات 74-83
  مقدمه
  اصطلاح جنگ نرم، گرچه نوظهور است اما در عمل از قدیم، از طرف دشمنان اسلام، در جامعه اسلامی،پیاده شده است. بنابراین رگه های آسیب شناسی جنگ نرم در متون دینی قابل ردگیری است. حضرت علی (ع) به دلیل حکومت کوتاه و پر برکت خویش، بیش از سایر اهل بیت، در نهج البلاغه، به این مهم پرداخته اند. نقش خواص گمراه در جنگ نرم قابل توجه است. منظور از خواص در این نوشتار، کسانی است که به هر دلیل-حق یا ناحق- مورد توجه و اقتدای دیگران هستند.
  مواد و روش ها
  مقاله کنونی با روش کتابخانه ای و تحلیل محتوا به بررسی نقش خواص گمراه در جنگ نرم و تبدیل تدریجی و نا محسوس ضدارزش ها به ارزش و قداست زدایی نظری و عملی از ارزش ها در جامعه اسلامی می پردازد.
  یافته ها
  انحراف جامعه اسلامی، از اندیشه یا رفتار خواص آغاز می شود. در ادامه، انحراف به صورت «شبهه در اندیشه» و «شهوت در رفتار» به توده ی مردم سرایت می کند. ابتدا، به دلیل تعارض عقاید اسلامی با رفتار هوسناک جامعه، عذاب وجدان جمعی شکل می گیرد. در اینجا خیانت مجدد خواص، به صورت تئوریزه کردن هوسها و ضد ارزشها در قالب شبهه و شبهوت بروز می کند.
  نتیجه گیری
  در نهایت، عذاب وجدان جمعی، جای خود را به یک آرامش کاذب روانی می دهد و جامعه به «سرگردانی در اندیشه» و «مستی در عمل» مبتلا و از فهم حق ناتوان می شود. اصلاح چنان جامعه ای دشوار است.
  کلیدواژگان: جنگ نرم، ضد ارزش، نهج البلاغه، خواص گمراه، فیزیوپاتولوژی، انحراف، شبهه و شهوت
|
 • Mozhgan Khosravi * Pages 1-11
  Background
  Bioterrorism means the deliberate release of highly pathogenic microorganisms or their poisons that leads to the death of human beings, plants, and animals.
  Materials And Methods
  This was a review article conducted using library resources.
  Results
  One way of releasing biological agents among the target population is the deliberate contamination of water and food. Water and food contaminated in bioterrorist activities are not recognizable by organoleptic properties, and in most cases, they emerge silently, suddenly and without apparent changes (color, odor, taste). Water treatment centers, wells used to supply potable water, purified water tanks, storehouses, and the various stages of production, storage and distribution of food in food factories and imported food are the best places to introduce pathogenic agents, and the more rudimentary, non-industrial, and non-sanitary the control systems and mechanisms are more vulnerable to infiltrate and sabotage they become. Given the high resistance of these pathogens to drugs and treatment, the unlikeliness of making rapid diagnoses, the low dosage needed to induce infections, and the absence of vaccines for many of these pathogens, the best method is to prevent the occurrence of such diseases
  Conclusion
  Considering the importance of this issue and its irreparable damage and the great number of enemies that the Islamic Republic of Iran's sacred government has, this article discribes this phenomenon and ways of controlling and preventing it.
  Keywords: Bioterrorism, Water, Food
 • Fatemeh Jafari Pour, Tahereh Toulabi *, Halimeh Khaton Zare Elmi, Sabah Khoshnoud, Somayeh Riahi, Hadis Koganinejad Pages 12-23
  Background
  Ebola Virus Disease (EVD) has been known as a hemorrhagic fever, a severe and often fatal illness among humans.
  Materials And Methods
  This virus is transmitted through contact with the blood or body fluids of an infected person, infected objects such as needles, infected animals or bush meat. The history of mortality was more than 80 percent, but modern medical and public health had been able to reduce this figure and the impact of Ebola on individuals and communities.
  Results
  Currently there is no standard treatment for Ebola, so preventing infection and preventing further spread of the virus is important. Since the mortality rate is high and there is no specific treatment for it and it is also possible to use it as a biological weapon in wars. Therefore, a review of epidemiology, clinical and laboratory symptoms and management of this disease is needed as a first step for accurate diagnosis and timely response.
  Conclosion: In this regard, the present review article was conducted using the keywords of Ebola Virus, Epidemiology, Diagnosis, Treatment, Prevention and Bioterrorism in Pubmed, Elsevier, Google Scholar, SID, Google and other websites.
  Keywords: Ebola Virus Disease, Epidemiology, Diagnosis, Treatment, Bioterrorism
 • Mahnaz Mardani *, Maryam Rezapour Pages 24-32
  Background
  Food security means giving people access to enough food at all times, to have a healthy lifestyle; this can be analyzed from the three aspects of the availability of food, food accessibility and food sustainability. On the other hands, agro terrorism is a form of bioterrorism in which, an individual or a group of people, for example, cause the contamination and disease of livestock, poultry and crops by deliberately introducing certain types of bacteria, viruses or fungi into the agricultural land or the breeding and maintenance of livestock and poultry.The purpose of this paper is to investigate; the dangers of agro terrorism, the strategies for preventing agro terrorism, and food safety management.
  Materials And Methods
  In this article, authoritative research articles about agro terrorism (without the time zone and the language of publication and using the key words, "to agro terrorism bioterrorism, food security and food insecurity, prevention, effects") in the databases of Pubmed, Elsevier ,SID, Medlib, Magiran, IranMedex, IranDoc, Google Scholar, Scopus were searched. Finally, 20 articles were reviewed.
  Results
  The results showed that terrorist attacks against agriculture are not new and have been carried out by governments or through independent terrorist organizations under certain governments during the course of history. Also, the destructive effects of agro terrorism in national economies , national and transnational security are far more than the destructive effects of conventional weapons that are military and militant organizations. Agro terrorism can lead to the loss of the food supply chain, economic damage, the destruction of the country's agricultural industry, the creation of chaos, and ultimately the destruction of the country's resilience, eventually resulting in the targeted country's complete defeat, with the lowest cost for the attackers.
  Conclusion
  The goal of agro terrorist attacks is to create fear among people, reduce people's access to healthy food and, as a result of food insecurity in the community, the people’s distrust towards governments and ultimately damage the political structure of the state and evenoverthrow a government or the state.
  Keywords: Bioterrorism, Agro terrorism, Food Security, Food insecurity
 • Babak Hadian *, Atefeh Moghasemi Pages 33-40
  Background
  Today, Enemyattack don’t limit to only military weapons. Most of countries move into novel techniques in wars. Bioterrorism is the intentional use of micro-organisms to bring about ill effects or death to humans, livestock, or crops. Increasing of Knowledge about bioterrorism is one of the passive defense applications.
  Materials And Methods
  The aim of this research was to study of history and methods of bioterrorism for better control of it in probable soft war. Basic data collected by these keywords: biologic agents - biologic wars - biologic weapons - soft war - general health - passive defense - bioterrorism, in literature. Finally, all data were analyzed by medical knowledge of authors (specialized in internal medicine).
  Results
  Ancient evidence reported that in pre-Christian era. Progression in human knowledge results in biological and genetic agent's usage in bioterrorism. The most frequent agents are: bacillus anthracis – plague – tularemia - hemorrhagic fevers and botulism. Most frequent symptoms are: respiratory tract symptoms -hemorrhagic fevers - meningitis and encephalitis - Flaccid paralyses - fever syndromes with rash - diarrheal syndromes.
  Conclusion
  There are no similarities between clinical presentations of organisms or toxins belonging to specific microbial families. It is important for the physician to cope with an unusual disease. Quick referral to the emergency department, leading to early diagnosis; and rapid notification of the Ministry of Health is necessary. All these, and the institution of appropriate measures, will ultimately contribute to the survival of individual patients.
  Keywords: Bioterrorism, Biologic weapon, Passive defense
 • Ebrahim Falahi *, Samira Shokri Jokari, Shirin Ghazi Pages 41-48
  Background
  This paper aims to examine the association between food security and passive defense and the position of food security in this context. Given the role of healthy manpower in the development of a country and the importance of healthy food and nutrition in human health as the core center of development and the main confronting factor with foreign threats, in this paper, we first discuss a definition of food security and the condition of food security in Iran and its role in acting against threats. Then, current solutions and domestic potentials for promoting food security will be considered.
  Materials And Methods
  In this study, the experiences of the author and relevant literature were used. Since providing nutritious , healthy food , social and economic availability for all persons at all times is indicated in food security.
  Results
  In order to prevent from external threats in context of safe, healthy and nutritious food, we need a system which is dependent on ourselves andexternal threats could not affect its availability. In our country, there is a good potential for confronting with food insecurity and having a healthy society due to various climatic conditions, diversity of edible plants in nature and facilities and conditions in different provinces to produce local and healthy food.
  Conclusion
  Considering that in food security, the provision of healthy and nutritious food and access to individuals is considered socially and socially at all times. The results of this study showed that food insecurity in the country is high and threatening. Therefore, to ensure food security and increase access to healthy and nutritious food. The use of indigenous and local food products, including cultivated food and local vehicles, is recommended.
  Keywords: Food security, Passive defense, local foods, Healthy food, Nutritious food
 • Mohammad Reza Nazer, Mohammad Darvishi * Pages 49-62
  Background
  Overuse of antibiotics leads to microbial resistance, so that their arbitrary use leads to a higher level of microbial resistance, and ultimately, we need to have new and stronger antibiotics, which is a problem with these new antibiotics, "high cost and it's a catastrophic ". Today, in the community, such things as antibiotics and imported foods, and its impact on the health and consumption of antibiotics and its harm, remain unclear. The problem in this area is the lack of implementation or lack of guidelines, therefore, in this article we are going to examine the issue and solve it.
  Materials And Methods
  In this study, more than 100 sites and related articles that have been documented by ourselves or other scientists, as well as the collection of experiences and articles we have gained over the past twenty years in the field of infectious and microbial diseases, as well as indexed articles, SCOPUS, DOAJ, ISI and so on.
  Conclusion
  In the treatment of infectious patients with Iranian antibiotics self-sufficiency in the production of vaccine, strengthening the methods for accurate diagnosis of infections. Applied and operational research and purposeful use and rational administration of antibiotics to achieve resistance economics, as detailed in the text we will pay it.
  Keywords: Infectious Diseases, Antibiotics, Microbial Resistance, Logical Transformation, Resistant Endurance, Bioturism
 • Mehdi Moradian* Pages 63-73
  Background
  All revolutions occurred for ages have undergone two hard phases which has special importance. One is the occurrence of the revolution and the other is the constancy and continuity of the revolution, so as to achieve its goals. Sustaining and maintaining revolution is more arduous and difficult task between the two mentioned principals.The Islamic Republic revolution of Iran is not an exception and like the other revolutions has to use all its capacity for continuing, maintaining, and achieving its ideals.
  Materials And Methods
  Therefore, this study aimed to state the important indicators of people of the revolution in line with the principal of impenetrability and to introduce people of the revolutionby specifying these indicators with respect to the driving forces of the revolution. People of the revolution ought to collect both piety and impressing indicators as community properties. Further,they have to collect revolutionary morale and intuition indicators, and they need to avoid factors and bases of existing from the circle of revolutionary people.
  Results
  So, we try to identify and introduce some kind of opportunity and threat present in the Islamic society by introducing the personality of the revolutionary people. These threats sometimes may appear among these seemingly revolutionary people.
  Conclusion
  Since Imam Ali’s government has invaluable lessons similar to our revolution, we are going to specify signs and symptoms which a revolutionary person must have from Imam Ali’s perspective in Nahjulbalagheh, because some people may be both pious and from community properties but they may not be revolutionary people.
  Keywords: Indicator, Personality, Style, Revolutionary, Influence, Nahjul Balagheh, Properties, Insight
 • Meherdad Veis Karami * Pages 74-83
  Background
  The term of soft war,although its new, but in the past time, the enemies of Islam have been implemented in the Islamic society . Therefore, the pathologies of soft warcan be traced back to religious texts. Imam Ali (AS), due to his short and blessed rule, has paid more attention to this than the other Ahlul-Bayt, in the Nahj al-Balaghah. The role of seductive special people in the soft war is remarkable. The special people in this article are those that are for any reason-right or wrong-to be considered by others.
  Materials And Methods
  The present paper, with a library method and content analysis, examines the role of misleading special people in the soft war, and the gradual and unrecognizable transformation of values into the theoretical and practical values of dedication in the Islamic society.
  Results
  The deviation of the Islamic society begins from the thought or behavior of special people. In the following, the deviation is transmitted to the mass of people as "doubt in the mind" and "lust in behavior". First, because of the conflict of Islamic beliefs with the lusty behavior of society, the punishment of collective conscience is formed. Here the special people betrayed again , as a theorizing of passions and anti-values, appears in the form of doubts and uncertainty.
  Conclusion
  Finally, collective guilt, psychological replaced by a false peace and society suffering from "wandering thoughts" and "drunkeness in action" and unable to understanding right. It is difficult to reform such a society.
  Keywords: Soft war, Anti values, Nahj al-Balaghah, Misleading, Physiopathology, Deviation, Doubt, Lust