کاربرد روش های خلاقیت در فرایند طراحی

نویسنده:
چکیده:
خلاقیت ابزاری است که در هر فرآیند حل مشکل و یا طراحی منجر به نوآوری و ارائه ایده های جدید با ارزش و کاربردی می شود. تاکنون روش های بسیار زیاد و متنوعی با عناوینی همچون روش های خلاقیت ارائه شده اند و در عرصه های گوناگون مورد استفاده قرار گرفته اند. روش های خلاق با به کارگیری و توسعه خلاقیت فردی و یا گروهی, فرایندی را طی کرده و به هدف مورد نظر دست می یابند. از آنجا که نیازها و اهداف متفاوت اند روش های خلاق با کاربردهای متفاوتی ارائه می شوند تا پاسخگوی نیازهای گوناگون در فرآیندهای حل مشکل و طراحی باشند. این مقاله ضمن بررسی...
زبان:
فارسی
صفحه:
26
لینک کوتاه:
magiran.com/p440114 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.