آرشیو دو‌شنبه ۴ امرداد ۱۳۸۹، شماره ۱۰۲۱
سینما
۹

راویان سیمرغ

شرق: «پروژه سیمرغ کاری ا ست موسیقا یی براساس داستان زندگی زال از شاهنامه فردوسی و نیازی ندارد که هدفی به جز این داشته باشد. این قطعه ای ا ست که برای ارکستر بزرگ ساز های ملی و ترکیبی از خوانندگان زن و مرد با تک خوانی همایون شجریان نوشته شده است. نه تنها در سال های اخیر، بلکه قبل از آن نیز کمتر کسی به سراغ اشعار فردوسی کبیر رفته است و شاید این موضوع یکی از مشوق های من بود.» این جملات را حمید متبسم آهنگساز پروژه سیمرغ که از سال ها پیش کار آهنگسازی این پروژه را برای ارکستر بزرگ سازهای ایرانی آغازیده درباره چگونگی شکل گیری ایده و ساخت «سیمرغ» می گوید. این ارکستر را محمدرضا درویشی رهبری می کند و همایون شجریان خوانندگی آن را بر عهده دارد. اعضای این گروه را این نوازنده ها تشکیل می دهند:

برخی از خدمات سایت، از جمله مشاهده متن مطالب سال‌های گذشته روزنامه‌های عضو، تنها به مشترکان سایت ارایه می‌شود.
شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 990,000ريال را پرداخت کنید.
همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 70 مطلب از مجلات عضو و دسترسی نامحدود به مطالب روزنامه‌ها نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت از طریق درگاه بانکی معتبر با هریک از کارت‌های بانکی ایرانی انجام خواهد شد.
پرداخت با کارت‌های اعتباری بین‌المللی از طریق PayPal نیز برای کاربران خارج از کشور امکان‌پذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.