آرشیو چهار‌شنبه ۴‌شهریور ۱۳۹۴، شماره ۲۳۸۱
جامعه
۱۷

مهر امسال هزار مدرسه محیط زیستی آغاز به کار می کنند

شرق: هم زمان با آغاز مهر امسال هزار مدرسه جامع محیط زیستی در کشور کار خود را آغاز خواهند کرد. این خبر را مدیر کل دفتر آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست روز گذشته اعلام کرد. طبق تعریف، مدرسه محیط زیستی، به مدرسه ای گفته می شود که آموزش دهندگان و فراگیرانش بر بنیاد رابطه ای خطی و نه از بالابه پایین و مبتنی بر رویکردی دانشی، بینشی و رفتاری، از فهم بوم شناختی (اکولوژیک) برخوردار شده و موازین محیط زیستی در آن رعایت شود. این موازین، از لحاظ انسانی شامل تعهد کارکنان، آموزگاران و دانش آموزان به رعایت الگوهای محیط زیستی و از لحاظ ساختاری شامل لحاظ کردن استانداردهای محیط زیستی در ساختمان مدرسه می شود. مدارس محیط زیستی در دنیا با واژگان دیگری، مانند «مدارس سبز»، «مدارس سالم»، «مدارس پایدار» و «مدارس دارای عملکرد بالا» نیز شناخته می شوند.

برخی از خدمات سایت، از جمله مشاهده متن مطالب سال‌های گذشته روزنامه‌های عضو، تنها به مشترکان سایت ارایه می‌شود.
شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 750,000ريال را پرداخت کنید.
همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 50 مطلب از مجلات عضو و دسترسی نامحدود به مطالب روزنامه‌ها نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت از طریق درگاه بانکی معتبر با هریک از کارت‌های بانکی ایرانی انجام خواهد شد.
پرداخت با کارت‌های اعتباری بین‌المللی از طریق PayPal نیز برای کاربران خارج از کشور امکان‌پذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.