آرشیو سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۴۶۷۹
گردشگری
۱۹

خبر

پیشنهاد برگزاری جشنواره سینمایی در کیش

لیلا اکبرپور - گروه بنگاه ها : غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش پس از برگزاری نخستین جشن «شب گرم سینمای ایران» که هفته گذشته در جزیره کیش برگزار شد، به «دنیای اقتصاد» گفت: کیش این ظرفیت را دارد تا مانند «کن» دارای جشنواره ای اختصاصی باشد و محصولات سینمایی از داخل سرزمین اصلی و سایر کشورها در این جشنواره نمایش داده شوند.

مظفری با بیان اینکه جشنواره فیلم کیش می تواند ویترین فیلم های مهم باشد، گفت: جشنواره کن از سال 1939 تاکنون، هرسال به مدت 10 روز میزبان سینماگران جهان و محلی برای پیش نمایش فیلم های جدید از تمام ژانرهاست. مظفری با اشاره به اینکه سازمان منطقه آزاد کیش تلاش دارد در سال های آینده 7 مرکز فرهنگی هنری و موزه را در جزیره تاسیس کند، پیشنهاد کرد دبیرخانه دائمی جشنواره های خاص در کیش راه اندازی شود. او مراسم فرش قرمز هنرمندان ایرانی در جزیره کیش را رویدادی مهم دانست و گفت: جشنواره فیلم سینماتورز که با حضور برخی از هنرمندان سینمای ایران در جزیره کیش برگزار شد ضمن تقدیر از فیلم های منتخب اکران 97 در حوزه گردشگری و بازنمایی زیبایی های طبیعی و شهری ایران، از سه چهره ماندگار سینمای ایران علی نصیریان، رضا کیانیان به دلیل پیشتازی در فرهنگ سازی حفاظت از محیط زیست و محمود کلاری به سبب ثبت قاب های ماندگار از جلوه های بصری ایران تجلیل ویژه به عمل آمد.  مظفری با بیان اینکه این مراسم با سرمایه گذاری بخش خصوصی در جزیره کیش برگزار شد، گفت: این جشن، جامه عمل پوشاندن به تکریم واقعی از سرمایه های فرهنگی کشور بود. وی افزود: سازمان منطقه آزاد کیش امیدوار است با حضور این هنرمندان، جزیره تبدیل به منطقه ای برای صدور هنر به دنیا شود.

واکنش رئیس سازمان «گردشگری» به قانون تشکیل وزارت

قانون تشکیل وزارت میراث فرهنگی، مصوبه مجلس شورای اسلامی است و به تایید شورای نگهبان هم رسیده است و ما برای اجرای این قانون آمادگی داریم. به گزارش میراث آریا، علی اصغر مونسان، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان این مطلب افزود: ضرورت تشکیل این وزارتخانه تشخیص نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی بوده است و ما به تشخیص نمایندگان احترام می گذاریم. او با تاکید بر تبعیت از قانون به عنوان یکی از اصول مهم دولت تدبیر و امید گفت: برای طی مسیر تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارت، تمهیدات لازم اندیشیده شده و آمادگی وجود دارد. معاون رئیس جمهوری تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی پیش از این نیز با تصویب طرح ها و لوایحی چون طرح حمایت از مرمت و بازسازی بافت های تاریخی و بیمه هنرمندان صنایع دستی، همراهی خود را با ماموریت های این سازمان نشان داده است که امیدواریم این همراهی بیش از پیش ادامه داشته باشد.