آرشیو سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۵۴۵۵
صفحه اول
۱

دور دنیا

کشته شدن 10 داعشی در عراق

یک منبع امنیتی وابسته به دستگاه مبارزه با تروریسم عراق روز دوشنبه گفت که نیروهای دستگاه مزبور در چند منطقه مهم استان های دیاله و الانبار، عملیات هلی برن انجام دادند.

به گزارش فارس، منبع امنیتی به السومریه نیوز گفت که مجموعا 10 نفر از عناصر تروریستی داعش در دو استان دیاله (شرق) و الانبار (غرب) از پای درآمدند.

وی تاکید کرد که در این عملیات، هشت نفر از عناصر داعش در منطقه الرطبه استان الانبار و دو نفر هم در دریاچه حمرین در دیاله کشته شدند.

منبع امنیتی که نخواست نامش فاش شود، تاکید کرد که در عملیات هلی برن دستگاه مبارزه با تروریسم، پنج نفر از عناصر داعش و یک فرمانده آنها در دو منطقه الکرمه و الدولاب استان الانبار بازداشت شدند. داعش پس از اشغال شهر موصل عراق در سال 2014، به سرعت بخش اعظمی از خاک این کشور را تحت کنترل خود درآورده بود، اما سه سال بعد متحمل شکست شد و نیروهای عراقی موفق شدند در سال 2017 تروریست‎ها را از  کشورشان اخراج کنند.

شیخ زکزاکی عازم هندوستان شد

برخی منابع خبری از عزیمت شیخ ابراهیم زکزاکی و همسر او به هندوستان برای درمان  خبر دادند.

به گزارش فارس، منابع خبری از عزیمت شیخ ابراهیم زکزاکی، رهبر جنبش اسلامی نیجریه و همسرش به هندوستان برای درمان  خبر دادند. دادگاهی در نیجریه چندی قبل اعلام کرد به شیخ ابراهیم زکزاکی و همسرش مجوز داده تا برای درمان به هندوستان عزیمت کنند. شیخ زکزاکی از مدتی پیش دچار عارضه های جسمی شده و بالاخص چشمان او نیاز به درمان دارند. روز 14مرداد، خبر اعطای این مجوز از سوی دادگاه عالی ایالت کادونا منتشر شده بود.

بولتون: به انگلیس در اجرای برگزیت کمک می کنیم

جان بولتون در سفر به انگلیس اعلام کرد آمریکا به این کشور برای خروج از اتحادیه اروپا با تبعات هرچه کمتر کمک خواهد کرد.

به گزارش فارس، جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید پس از ورود به لندن برای سفری دو روزه، اعلام کرد کشورش از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا حمایت می کند.

به نوشته رویترز، یک مقام آمریکایی گفت بولتون روز دوشنبه به مقامات انگلیسی وعده داد: ترامپ خواهان این است که خروج موفق انگلیس از اتحادیه اروپا را ببیند و یک قرارداد تجاری به بریتانیا در این زمینه کمک خواهد کرد. این مقام آمریکایی که در این سفر همراه بولتون است، گفت، ترامپ قصد داشت با دولت ترزا می، نخست وزیر پیشین به توافق تجاری برسد اما دولت او  نمی خواست این کار را انجام دهد، در حالی که این دولت می خواهد. ما از این بابت بسیار خرسندیم.