آرشیو سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۵۴۵۵
رسانه: رادیو و تلویزیون
۶

خبر

انتصاب مدیران جدید شبکه الکوثر

با حکم مدیر شبکه الکوثر، مدیران جدید این شبکه منصوب شدند.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، مرتضی شمسی مدیر شبکه الکوثر، در احکامی جداگانه، سید مصطفی احمدی را به سمت مدیر تامین برنامه و آرشیو و سمیه مروتی را به سمت مدیر گروه کودک و نوجوان این شبکه منصوب کرد.

سید مصطفی احمدی مدیر جدید تامین برنامه شبکه الکوثر، از سال 76 همکاری خود را با سازمان صدا و سیما آغاز کرده و در سال های خدمت خود با عنوان پژوهشگر واحد پژوهش های کاربردی برون مرزی، مدیر آرشیو شبکه جهانی سحر، مشاور و رئیس مرکز و مدیر تولیدات جانبی مرکز پویانمایی صبا، در رسانه ملی فعالیت داشته است. سیدمصطفی احمدی پیش از این نیز مشاور مدیر شبکه الکوثر در امور بازرگانی بوده است.

همچنین سمیه مروتی مدیرجدید گروه کودک و نوجوان شبکه جهانی الکوثر، دانش آموخته علوم اجتماعی و دانشجوی دکترای علوم قرآن و حدیث است. سابقه خدمت او در سازمان صدا و سیما به 18 سال می رسد و در زمینه های گوناگون از جمله کارشناس طرح و برنامه، کارشناس گروه معارف، تهیه کننده، نویسنده و پژوهشگر در شبکه جهانی الکوثر همکاری مستمر داشته است.

برنامه سازی و گزارشگری رادیویی، خبرنگاری، اجرا و داستان نویسی از جمله سایر فعالیت های او در رسانه است. سمیه مروتی پیش از این، به عنوان پژوهشگر فعال و نمونه در مسابقات بین المللی قرآن کریم و نیز تهیه کننده و پژوهشگر نمونه سازمان صدا و سیما برگزیده شده است.

پیش از احمدی، یدا... محمدی عهده دار سمت مدیریت تامین برنامه و آرشیو و پیش از مروتی، ماهرو یوسفی مدیریت گروه کودک و نوجوان شبکه الکوثر را عهده دار بوده اند که مدیر شبکه الکوثر در احکام انتصابی جدید، از خدمات آنها هم تقدیر کرده است.

دور جدید درمان جمال شورجه آغاز شد

تهیه کننده سریال حضرت موسی(ع) گفت: به تازگی دور جدید درمان فیزیکی همچون فیزیوتراپی روی جمال شورجه آغاز شده و به لطف خدا روند درمان به خوبی پیش می رود.

احمد میرعلایی تهیه کننده سریال حضرت موسی(ع) در گفت وگو با میزان، درخصوص آخرین وضعیت جسمانی جمال شورجه گفت: به تازگی دور جدید درمان فیزیکی همچون فیزیوتراپی روی جمال شورجه آغاز شده و به لطف خدا روند درمان به خوبی پیش می رود.

خدا را شکر وضعیت جمال شورجه بسیار از روزها و هفته های گذشته بهتر است، درمان ادامه دارد و وی چندین بار برای پیگیری مراحل ساخت سریال حضرت موسی(ع) از خانه بیرون آمده است.

وی درباره آخرین مراحل روند تولید سریال حضرت موسی(ع) تاکید کرد: این سریال یکی از بزرگ ترین سریال های تاریخ تلویزیون است و به همین دلیل هم در قبال پیش تولید آن نمی توان عجله کرد. ما در حال برآوردهای لازم، تحقیق و پژوهش های گسترده برای تولید اثری باکیفیت هستیم.

تهیه کننده سریال حضرت موسی(ع) در همین راستا ادامه داد: پروژه حضرت موسی(ع) از افترافکت و جلوه های ویژه بصری فوق العاده سنگینی برخوردار است که در تاریخ سریال سازی تاکنون رخ نداده است، به همین دلیل ما سعی داریم تمامی انرژی خود را برای رضایت مردم انجام دهیم.

میرعلایی درباره تیم تولید این سریال خاطرنشان کرد: تمام سعی ما این است که تمام تیم تولید سریال موسی(ع) ایرانی باشند، همچنین تیم جلوه های ویژه هم تاکنون تماما ایرانی انتخاب شده اند، اما اگر لازم  به استفاده از نیروهای خارجی باشد آنها را نیز دعوت می کنیم.