آرشیو سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۵۴۵۵
ورزش
۱۷

فوتبال اروپا

دارمیان در اینتر

باشگاه منچستریونایتد به متئو دارمیان، مدافع ایتالیایی خود اجازه داده به کشورش برگردد. شبکه رای اسپورت ایتالیا مدعی شد باشگاه منچستریونایتد حاضر شده قراردادش با متئو دارمیان را دو سال زودتر از پایان موعد، فسخ کند تا او به عنوان بازیکن آزاد از این تیم جدا شود و به اینتر بپیوندد. اینتر پیش از این با دارمیان برای عقد قرارداد به توافق رسیده است. از یوونتوس به عنوان مقصد احتمالی دارمیان یاد می شد؛ اما او به اینتر پیوست.

والنسیا به دنبال شکار رافینیا

رسانه های اسپانیایی معتقدند والنسیا در آستانه جذب رافینیا، هافبک 26 ساله بارسلوناست. اکنون به نظر می رسد تلاش آنها در حال جواب دادن است و بارسا هم نرم شده و مذاکره با بازیکن تکنیکی بارسا هم ثمربخش بوده و والنسیا تا جذب او فاصله ای ندارد. حالا والنسیا با پرداخت 11 میلیون یورو این بازیکن را استخدام خواهد کرد. این بازیکن برزیلی در سال های اخیر به سلتاویگو و اینترمیلان قرض داده شد.

شعار فرانسوی ها علیه نیمار

در شبی که هواداران پاری سن ژرمن در ورزشگاه خودی علیه نیمار شعار دادند و به او گفتند برو، امباپه، ستاره جوان پاری سن ژرمن به حمایت از نیمار پرداخت و تاکید کرد تیمش بدون این بازیکن ضعیف شده است. نیمار تابستان بسیار پر حاشیه و جنجالی را سپری کرد. او با رفتارهای خود بارها هواداران تیمش را رنجاند و آنها هم دوست ندارند او در تیم بماند. احتمال جدایی نیمار از پاری سن ژرمن بسیار جدی است. رئال مادرید و بارسلونا، دو غول بزرگ فوتبال اروپا و اسپانیا به جذب این بازیکن علاقه دارند. نیمار تا سال 2022 با پاری سن ژرمن قرارداد دارد و این باشگاه پاریسی به راحتی دست بردار ستاره گرانقیمت خود نخواهد شد و به دنبال آن است که با رقمی مناسب او را به رئال بفروشد. کیلیان امباپه اما بعد از این بازی گفت: دوست ندارم نیمار از تیم ما جدا شود. در غیاب نیمار قدرت همیشگی را نداریم و ضعیف شده ایم.

دلجویی صلاح از هوادارخردسال

محمد صلاح، ستاره مصری لیورپول از هوادار خردسالی که به دنبال او بود و دچار حادثه شد، دلجویی کرد. دیلی میل نوشت: یک هوادار 11 ساله تیم لیورپول که علاقه شدیدی به محمد صلاح داشت، با دوچرخه به دنبال خودروی این بازیکن بود که به او نرسید و تعادل خود را از دست داد و با یک تیر چراغ برق برخورد کرد و از ناحیه بینی و ساق پا آسیب دید.صلاح که متوجه این اتفاق شد، بلافاصله خودرو را متوقف کرد و برگشت تا حال این هوادار را جویا شود و عکسی به یادگار نیز با او انداخت تا این پسر خردسال را به آرزویش برساند و به نوعی از او دلجویی کند.والدین این کودک انگلیسی نیز در توییتر از این اقدام محمد صلاح تمجید کردند و او را قهرمان واقعی فرزندشان و خیلی های دیگر در انگلیس نامیدند.