آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۴۴۳۹
سیاست
۲
چهره روز

محسن رهامی با اشاره به رایزنی با مراجع درباره بررسی صلاحیت ها: ابوترابی موضوعات جلسات هفتگی مان را به اطلاع ایشان می رساند

یک کنشگر سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه جلسات هفتگی با مشاوران رهبری ادامه دارد، گفت: نظرات مطرح شده در جلسات توسط آقای ابوترابی فرد به دست رهبری می رسد. محسن رهامی که با ایلنا گفت وگو می کرد، در مورد جلسات هفتگی خود با مشاوران رهبری گفت: تا زمانی که موضوعات مشترک مطرح شده، جلو نرود کسی به جمع اضافه نمی شود و فعلا با افراد معتدل از هر دو جریان درباره نگرانی های مختلف کشور به گفت وگو می پردازیم. او موضوعات مطرح شده در این جلسات را درباره مباحث فساد اداری، ارتقای علمی دانشگاه، بهبود کیفیت انتخابات و نگرانی های مردم و موضوعات کلان دیگر عنوان کرد و با بیان اینکه ما با دعوت از مسوولان پیرامون مسائل مطرح شده بحث و بررسی انجام می دهیم، اظهار داشت: اگر این مباحث به مرحله اقناعی رسید، به مقام های بالاتر گزارش داده می شود. رهامی خاطرنشان کرد: در عین حال، علی القاعده این موضوعات توسط آقای ابوترابی به رهبری انعکاس پیدا می کند و همچنین تلاش داریم یک گزارش مکتوب از مجموع دیدگاه های مطرح شده تهیه و به دست ایشان برسانیم. رهامی ادامه داد: آنچه در این جلسات مورد بحث و بررسی قرار می گیرد توسط افراد به جناح ها و جریان های سیاسی منتقل و نگرانی های شان را آنجا مطرح می کنند و بخشی از آنکه مربوط به رفع موانع برای انتخابات بوده بر این اساس مورد بحث قرار گرفته که نیروهای موثری که کمتر در صحنه بوده اند، اگر در انتخابات حضور بیابند، می توانند عقبه خودشان را نیز به صحنه بیاورند؛ بنابراین تلاش بر این است که از نیروهای موثر و تاثیرگذار برای حضور و ثبت نام در انتخابات دعوت کنیم.

رییس کمیته راهبرد شورای اصلاحات با بیان اینکه برخی افراد حاضر در جلسات بعضا از نمایندگان مجلس هستند و برخی نیز به هر حال در مجموعه مشاوران رهبری هستند، درباره اینکه آیا گزارش ها به صورت هفتگی و در پایان جلسات به رویت رهبری می رسد، تاکید کرد که این جمع، مجمعی مشورتی است و برای هم اندیشی تشکیل می شود و مسائل مطرح شده از طریق ابوترابی ممکن است به رهبری منعکس شود و بناست بعد از جمع بندی گزارشی مکتوب خدمت ایشان نیز ارسال شود.

این کنشگر سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه ما با برخی مراجع قم هم دیدار داشته ایم و یکی از موارد مورد بحث ما درخواست کمک برای رفع حصر بوده، گفت که آنها وعده دادند با رهبری تماس گرفته و درباره حصر با ایشان صحبت کنند. او با بیان اینکه تاکنون با چهار مرجع درباره رفع حصر دیدار و گفت وگو داشته است، تاکید داشت که مراجع دوست ندارند این گونه مسائل در رسانه ها مطرح شود و اتفاقا در روزهای گذشته دوباره سفری به قم برای دیدار با مراجع و رایزنی درباره کم شدن ردصلاحیت ها در انتخابات مجلس داشته ام. رهامی در پایان با بیان اینکه با یک مقایسه میان مجلس نهم و دهم متوجه تاثیر تماس و گفت وگوی مراجع در تایید صلاحیت ها و سایر مسائل می شوید، تاکید کرد: البته این گونه مسائل تک عاملی نیستند و تنها آن اقدامات موثر نبودند، بلکه فضای عمومی و سیاسی کشور و فضای بین المللی تاثیرگذار هستند، به طوری که بعد از اتفاقات 88، برای اولین بار در انتخابات مجلس، یعنی مجلس دهم توانستیم تمامی کرسی های مجلس را در تهران به دست بیاوریم و این به تجربه مهم اصلاح طلبان تبدیل شد، امیدواریم نمایندگان بتوانند این اعتماد مردم را به نحو شایسته ای پاسخ بدهند.