آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۴۶۸۰
بانک و بیمه
۱۳

خبر

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا عنوان کرد

انگلیس بزرگ ترین بازنده خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا گفت با خروج بدون توافق بریتانیا از این اتحادیه این کشور بیش از سایر اعضا آسیب خواهد دید.

به گزارش «ایبنا» این اظهارنظر در واکنش به گفته های اخیر بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا مطرح شد که در اعتراض به عدم تمایل اتحادیه اروپا به اصلاح توافق نامه برگزیت، مسوولیت عواقب خروج بدون توافق کشورش را از این اتحادیه متوجه بروکسل دانسته بود. ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا که در حال گذراندن تعطیلات تابستانی خود در استان تیرول اتریش است، در گفت وگو با روزنامه محلی تیرولی اعلام کرد، با وجود کتمان مقام های دولت بریتانیا، این کشور بزرگ ترین بازنده خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا خواهد بود. اتحادیه اروپا پیش از این نیز بارها تاکید کرده که حاضر به بازگشایی پرونده توافق نامه به دست آمده با ترزامی، نخست وزیر پیشین بریتانیا نیست اما بوریس جانسون در تلاش برای حذف «پشتوانه مرزی» ایرلند از این توافق است.

مخالفان توافقنامه برگزیت معتقدند که با وجود پشتوانه مرزی ایرلند، بریتانیا پس از برگزیت نیز نمی تواند سیاست تجاری مستقل خود را دنبال کند. با این وجود یونکر یادآور شد که مذاکرات اتحادیه اروپا و بریتانیا همچنان در چارچوب تنظیم روابط آتی این کشور با اتحادیه ادامه خواهد داشت؛ ولی بازگشت به مذاکرات مرتبط با توافق نامه برگزیت غیرممکن است.یونکر که از ماه نوامبر آتی جای خود را به اورزولا فن در لاین، وزیر دفاع سابق آلمان خواهد داد، با تاکید بر اینکه اعضای این اتحادیه برای خروج بدون توافق بریتانیا آمادگی لازم را دارند، ابراز امیدواری کرد که این کشور نیز هرچه زودتر به آمادگی برسد.

ثروتمندترین خانواده های جهان معرفی شدند

فهرست ثروتمندترین خانواده های جهان براساس شاخص بلومبرگ تهیه شده است. به گزارش «ایبنا» به نقل از بلومبرگ، فهرست ثروتمندترین خانواده های جهان براساس Bloomberg Billionaires Index تهیه شده است.خانواده ویلتون صاحب شبکه زنجیره ای مغازه های Walmart در اولین ردیف فهرست رتبه بندی ثروتمندترین خانواده های جهان قرار دارد. دارایی آنها به ارزیابی بلومبرگ بالغ بر 190 میلیارد دلار است.وارثان فرنک مارس در ردیف دوم این فهرست قرار گرفته اند که کمپانی همنامی در سال 1911 بنیان گذاری کرد. دارایی این کمپانی 126 میلیارد دلار ارزیابی شده است. ردیف سوم در فهرست رتبه بندی ثروتمندترین خانواده های جهان به پسران فرد کخ تعلق گرفته است که بنیان گذار کرپراسیون آمریکایی Koch Industries بود. این کمپانی در سال 1940 تاسیس شد که در حال حاضر چارلز و دیوید کخ آن را اداره می کنند. ارزش آن 5/ 124 میلیارد دلار برآورد شده است. خانواده آل سعود عربستان با 100 میلیارد دلار و نوه های بنیان گذار خانه مد Chanel با 6/ 57 میلیارد دلار نیز در 5 ردیف اول قرار گرفته اند.