آرشیو شنبه ۲‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۷۱۳۹
حوادث
۱۶
خبر

شکار دختران نوجوان در تلگرام

گروه حوادث: مجرم سابقه دار که با اسم و عکس جعلی در تلگرام، دختران کم سن و سال را فریب داده و پس از کشاندن به خلوتگاه شیطانی اش آنها را مورد تعرض قرار می داد از سوی پلیس دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار جنایی «ایران»، ردیابی ها برای شناسایی و دستگیری این مرد شرور از چهارم اردیبهشت سال گذشته، با شکایت دختر جوانی به دادسرای ناحیه 27 ویژه امورجنایی تهران آغاز شد. وی به بازپرس پرونده گفت: چند ماه قبل در فضای مجازی با پسر جوانی که خودش را فرشاد معرفی کرده بود آشنا شدم. در این مدت فقط در تلگرام با او ارتباط داشتم تا اینکه چند روز قبل از این حادثه فرشاد از من خواست که با او ملاقات کنم. از آنجایی که بسیار به او اعتماد پیدا کرده بودم پذیرفتم. قرار شد روز حادثه فرشاد با خودرویش به دنبالم بیاید. در محدوده تهرانپارس قرار گذاشتیم اما ساعت پنج عصر بود که یک خودروی شاسی بلند مشکی «تویوتا راو فور» مقابل من توقف کرد. کسی که پشت فرمان بود هیچ شباهتی با عکس هایی که از فرشاد دیده بودم نداشت. راننده که متوجه تردید من شد، خودش را دایی فرشاد معرفی کرد و ازمن خواست سوار شوم. بعد هم مرا به ساختمان سه طبقه ای در همان محدوده برد. او ادامه داد: به محض ورود متوجه شدم ساختمان خالی است شک کردم و می خواستم از آنجا خارج شوم که مرد جوان به طرفم حمله ور شد و مرا مورد آزار و اذیت قرار داد. با شکایت دختر جوان، کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی پایتخت وارد عمل شدند. در تحقیقات اولیه هویت واقعی مرد متجاوز به نام «محمدرضا. ک» مورد شناسایی قرار گرفت. در بررسی سوابق کیفری اش نیز مشخص شد دارای 10 فقره سابقه در زمینه های قتل، شرارت، آزار و اذیت، کلاهبرداری و... بود. وقتی تصویر محمدرضا به دختر جوان نشان داده شد بلافاصله او را شناخت. بدین ترتیب ردیابی ها برای دستگیری متهم ادامه یافت تا اینکه مخفیگاه وی شناسایی شد و با هماهنگی بازپرس شعبه هفتم دادسرای امور جنایی تهران، متهم پس از یک سال در محدوده تهرانپارس دستگیر شد.وی در اعترافاتش گفت: در تلگرام با عکس و هویت جعلی طعمه هایم را از بین دختران کم سن و سال انتخاب می کردم و با آنان دوست می شدم و با جلب اعتماد آنان را به ساختمانی برده و مورد آزار و اذیت قرار می دادم.

سرهنگ کارآگاه گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به دستگیری مرد متجاوز و اعتراف او به آزار و اذیت، بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه 27 تهران، با درخواست انتشار تصویر بدون پوشش متهم از شهروندان خواست در صورت شناسایی متهم، برای تشکیل پرونده مقدماتی به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.