آرشیو شنبه ۲‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۴۶۸۷
فرهنگ و هنر
۲۱

فوربس منتشر کرد

پردرآمد ترین بازیگران 2019

دواین جانسون، بازیگر معروف و کشتی گیر حرفه ای نیمه بازنشسته، که بسیاری او را با لقب صخره (The Rock) می شناسند امسال توانست بار دیگر پس از سال 2016 عنوان پردرآمدترین بازیگر سال را از آن خود کند.

وی که با درآمد 4/ 89 میلیون دلار در صدر این فهرست قرار گرفته، علاوه بر درآمد حاصل از عقد 22 قرار داد برای بازی در فیلم های سینمایی از یکم ژوئن 2018 تا یکم ژوئن 2019، بخشی از این درآمد را از راه محصولات تولیدی خود به دست آورده است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فوربس، او درآمد 5/ 23 میلیون دلار از این مقدار را تنها از «جومانجی: سطح بعدی» داشته که هنوز اکران نشده است. فیلم قبلی جومانجی در باکس آفیس جهانی 1/ 962 میلیون دلار فروش کرد و او 15 درصد از فروش 962 میلیون دلاری آن را نیز از آن خود کرد. او در عین حال 700 هزار دلار بابت هر اپیزود از سریال «Ballers» اچ بی او دریافت کرده است و درآمدی هفت رقمی از خط تولید لباس، هدفون و کفش داشته است. البته تنها قراردادهای پرارزش مربوط به جانسون نیست و در این فهرست کریس همسورث و رابرت داونی جونیور دو ستاره فیلم «انتقام جویان» نیز به ترتیب با 4/ 76 و 66 میلیون دلار در جایگاه های بعدی قرار گرفتند. رابرت داونی جونیور 20 میلیون دلار از بازی در نقش «آیرون من» دریافت کرده و حدود 55 میلیون دلار برای «انتقام جویان: پایان بازی» که فروشی 2,796 میلیون دلاری در سطح جهان کرد، به دست  آورد.

بردلی کوپر هم تنها 10 درصد از درآمد 57 میلیون دلاری اش را از صداپیشگی در نقش راکت راکون در «انتقام جویان» به دست آورده است و 70 درصد از درآمدش از «ستاره ای متولد شده است» به دست آمده است که درامی موزیکال بود که او هم کارگردانی و هم تولید آن را برعهده داشت و هم از نویسندگان آن بود. این فیلم تنها با بودجه 36 میلیون دلاری ساخته شد و 435میلیون دلار فروش کرد و 40 میلیون دلار برای کوپر درآمد داشت. اکشای کومار با درآمد 65 میلیون دلار و جکی چان با درآمد 58 میلیون دلار از دیگر پردرآمدترین بازیگران در بازه یادشده هستند و به این ترتیب پنج بازیگری که در راس فهرست پردرآمدترین های امسال جای گرفتند، در مجموع 284 میلیون دلار درآمد داشته اند. دواین جانسون سال 2016 نیز عنوان پردرآمدترین بازیگر مرد سال را از آن خود کرده بود و جورج کلونی سال پیش این عنوان را به دست آورده بود.