آرشیو یک‌شنبه ۱۷‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۵۴۷۶
رسانه: شبکه
۷
خبر

در نشست علمی مسابقه «عصر جدید» تاکید شد

حمایت از استعدادها با اقتباس از گونه ای خاص

نشست علمی بررسی مسابقه استعدادیابی «عصر جدید» با حضور دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، قائم مقام شبکه سه، عبدا...گیویان استاد دانشگاه و کارشناس تلویزیون، احسان علیخانی و جمعی از برنامه سازان و پژوهشگران سازمان در مرکز تحقیقات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در این نشست، سیدعلی موسوی مدیرکل سنجش مرکز تحقیقات سازمان با ارائه گزارش کامل نظرسنجی این مرکز، به رضایت 94 درصدی مخاطبان از این برنامه اشاره و تاکید کرد که بیش از 65 درصد مردم در سراسر کشور پای این برنامه نشسته اند. وی افزود: از این تعداد، زنان با آمار 5/67 درصد و مردان با آمار 9/62 درصد بیننده این مسابقه بوده اند. همچنین در میان گروه های سنی مختلف، نوجوانان با 9/84 درصد بیشتر از سایر گروه های سنی بیننده «عصرجدید» بوده اند.  سید سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، با اشاره به میزان بالای درصد بینندگان مسابقه عصرجدید مهم ترین هدف این مسابقه را کشف و معرفی استعدادهای ناشناخته دانست و علاقه مندی اکثر مخاطبان به این برنامه را دلیلی بر توفیق آن دانست. وی با اشاره به تقویت مشارکت ملی در این برنامه گفت: رضایت 94 درصدی از این برنامه، جمع سلایق و عقاید متنوع اجتماعی را نشان داد و به برنامه سازان یادآوری کرد که نگاه فراطبقاتی به مخاطبان اهمیت زیادی دارد. با این حال طبقه متوسط بیشترین مخاطب این برنامه بودند.

عاملی، نوآوری اجتماعی را دومین عامل توفیق این برنامه دانست و تاکید کرد: این برنامه دریچه ای برای نشان دادن خلاقیت و استعدادهای دیده نشده بود. وی ادامه داد: سازگاری اجتماعی سبب خلق اثر می شود و عصر جدید با وجود تفاوت سلایق شرکت کنندگان توانست به نوعی صمیمیت اجتماعی برسد. این استاد دانشگاه با اشاره به گنجاندن محتوا و مفاهیم عالی انسانی مانند از خودگذشتگی، دیگرخواهی، خودباوری و توانایی فردی و جمعی در این برنامه تصریح کرد: ما شاهد رفتارهای واقعی انسان ها و دورشدن از رفتارهای تصنعی بودیم و این برنامه نویدبخش ظهور برنامه سازانی توانمند در رسانه ملی خواهد بود.

عبدا... گیویان استاد دانشگاه و کارشناس تلویزیون با اشاره به دلایل قابل قبول و موفقیت آمیز این برنامه گفت: عصرجدید اقتباس از گونه ای خاص است که تا اندازه ای بومی شد و به دلیل برتری های فنی از جمله نور، صحنه و دوربین در جایگاه بالاتری از استانداردهای رایج تلویزیون قرار گرفت.