آرشیو چهار‌شنبه ۲۰‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۴۷۰۱
بازار دیجیتال
۱۷

روی خط

رشد نارضایتی کاربران از کیفیت خدمات ارتباطی

اینترنت در صدر شکایات مشترکان

خبرگزاری مهر : آمار منتشر شده از وضعیت سامانه ثبت شکایات مشترکان از خدمات ارتباطی نشان می دهد که بیش از 52 درصد این شکایات به نارضایتی کاربران از کیفیت خدمات اینترنت بازمی گردد.اداره کل حفاظت از حقوق مصرف کنندگان معاونت امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری، گزارش سامانه ثبت و پاسخگویی به شکایات مشترکان (195) در مردادماه را بر اساس تعداد تیکت های ثبت شده در سامانه «سپاس» و مناطق 9 گانه رگولاتوری در سراسر کشور شامل مناطق شمال، مرکزی، شمال شرق، جنوب، آذربایجان، جنوب غرب، جنوب شرق، غرب و شمال غرب را منتشر کرد.

در این گزارش شکایات کاربران در 7 حوزه اینترنت، موبایل، تلفن ثابت، تشعشعات، سرویس های ارزش افزوده، دفاتر پیشخوان و خدمات پستی بررسی شده است که خدمات اینترنتی مانند ماه های گذشته همچنان در صدر شکایات مشترکان قرار دارد. آخرین نتایج حاصل از تحلیل داده های استخراج شده نشان می دهد که بیشترین شکایت مشترکان در مردادماه 1398 درحوزه اینترنت بوده که 5/ 52 درصد کل آمار شکایات را به خود اختصاص داده است. تعداد کل شکایت های ثبت شده در مردادماه معادل 10 هزار و 223 مورد بود که نسبت به تیرماه سال جاری تغییر محسوسی نداشته است. 3/ 57 درصد کل شکایات در این ماه از درگاه سامانه «سپاس» ثبت شده است. تحلیل داده های استخراج شده از خدمات اینترنت که توسط اپراتورهای ارتباطی ارائه شده است، نشان می دهد که کاربران از کیفیت نامطلوب سرویس، عدم پشتیبانی و ارائه خدمات مناسب، عدم جمع آوری سرویس و مشکلات مربوط به مدل قرارداد و عدم تضمین کیفیت سرویس ارائه شده ناراضی هستند و از قطع و وصل مکرر اینترنت وایمکس و مودم های TD-LTE شکایت دارند.

محدودیت زمانی روی مکالمات سامانه پاسخگویی و وجود صف انتظار طولانی جهت اتصال به اپراتور از مصادیق عدم ارائه خدمات پشتیبانی مطلوب است که در رشد شکایات کاربران در این ماه تاثیرگذار بوده است. در حوزه تلفن همراه نیز شکایت مشترکان بیشتر به عدم آنتن دهی و عدم دسترسی به شبکه پرسرعت 3G و 4G، مشکلات مالی و تعرفه ها، خدمات مالکیت و سیم کارت و نیز پشتیبانی نامناسب از ارائه خدمات بازمی گردد. بیشترین شکایت مشترکان تلفن ثابت نیز به پشتیبانی و ارائه خدمات مربوط می شود که عامل عدم پاسخگویی مطلوب به مشترکان نقش مهمی در این شکایات ایفا می کند. در این حوزه، تعداد کل شکایت های ثبت شده از شرکت مخابرات ایران در بازه مرداد ماه نسبت به تیرماه سال جاری، کاهش 4/ 11 درصدی داشته است.

بیشترین شکایت مشترکان تلفن ثابت مربوط به پشتیبانی و ارائه خدمات است که عامل عدم پاسخگویی مطلوب به مشترکان یکی از دلایل آن است. بر این اساس از مجموع 1528 شکایت ثبت شده در بازه زمانی مردادماه 1033 مورد (6/ 67 درصد) رسیدگی شده است. در مردادماه امسال بیشترین شکایت مشترکان از خدمات پستی نیز مربوط به سرویس پست پیشتاز بوده است.مهم ترین نتایج حاصل از تحلیل داده های استخراج شده در این بخش نشان می دهد که تعداد کل شکایت های ثبت شده از شرکت پست در بازه مرداد ماه 56 مورد بوده که نسبت به تیرماه سال جاری با 50 مورد، افزایش 12 درصدی را نشان می دهد.

کدام کشورها از گوشی های 5G استقبال می کنند؟

ایسنا : کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری به تازگی برآورد کرده اند که گوشی های مجهز به شبکه 5G در برخی از کشورهای جهان از استقبال بیشتری برخوردار خواهند شد. در طول یک سال اخیر شرکت های تولیدکننده بسیاری در تلاش بودند که فناوری و قابلیت پشتیبانی از شبکه نسل پنجم اینترنت همراه 5G را به جدیدترین گوشی های خود اضافه کنند و همواره برنامه های خود برای معرفی و رونمایی از محصولات و گوشی های هوشمند و پرچمدار این فناوری را نیز اعلام و معرفی کرده اند.

بر اساس گزارشی که در وب سایت arapidnewsnetwork آمده است، بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری به تازگی برآورد و اعلام کرده اند که گوشی های مجهز به قابلیت پشتیبانی از شبکه نسل پنجم اینترنت همراه 5G در بازار برخی از کشورهای جهان از استقبال بسیار بیشتری نسبت به سایر بازارها برخوردار خواهند شد از جمله: - ایالات متحده آمریکا، کانادا، مکزیک، چین، هند، ژاپن، کره جنوبی، استرالیا، اندونزی، سنگاپور، آلمان، فرانسه، انگلستان،  ایتالیا، اسپانیا و روسیه.

از آنجاکه اخبار نسل جدید اینترنت 5G در گوشه و کنار جهان منتشر شده و کاربران بسیاری نیز در انتظار اجرای آن هستند، کشورهای زیادی با همکاری بزرگترین اپراتورهای اینترنت و غول های تکنولوژی در جهان درصدد برقراری این نسل جدید از اینترنت هستند. اوایل سال 2012 میلادی بود که اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین المللی موبایلی (IMT) برای افق 2020 و فرای آن (IMT-2020) آغاز کرد. در نتیجه رسما یک مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبکه موبایل شروع شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم که هر یک به دنبال برقراری و راه اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت 5G در کشورهای مختلفی همچون کره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریکا، استرالیا و غیره هستند و از توانایی ها و برنامه های خود در این زمینه رونمایی می کنند.

با توجه به آنکه در سال های اخیر بازارهای جهانی گوشی موبایل به مرحله اشباع رسیده و برای مدت های طولانی با رکود بی سابقه ای مواجه شده است، بسیاری از شرکت های تولیدکننده گوشی های هوشمند در تلاشند با تولید و عرضه یک محصول جدید به جمع سازندگان گوشی مجهز به فناوری 5G بپیوندند.