آرشیو سه‌شنبه ۲۶‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۴۷۰۶
بازار دیجیتال
۱۷

خبر بنگاه ها

برنامه «علی بابا» برای رضایت مشتریان

گروه بنگاه ها : راهکارهای شرکت سفرهای علی بابا برای افزایش سهم محبوبیت و رضایت مشتریان از این برند تشریح شد. مدیر پشتیبانی این شرکت در نشستی خبری گفت: تسهیل شرایط خرید بلیت سفر، راه اندازی باشگاه مشتریان و ارائه خدمات پشتیبانی مطلوب از جمله فعالیت های این شرکت در راستای رضایت مشتریان است.

علی اکبر سلطانلو افزود: برای پشتیبانی از مشتریان در بخش هایی از فروش آنلاین بلیت هواپیمایی داخلی و خارجی، بلیت قطار، اتوبوس، هتل داخلی و خارجی و تور آنلاین گروهی 247 نفره به صورت 24 ساعته در تمام روزهای هفته در شرکت حضور دارند. وی بااشاره به اینکه ظرفیت و آمار پاسخگویی به مشتریان به طور متوسط روزانه 8 هزار تماس ورودی و 4 هزار تماس خروجی است، گفت: در مجموع 12 هزار تماس معادل 25 هزار دقیقه  تماس را در روز پشتیبانی می کنیم که این تماس ها در ایام پرسفر سال تا 15 درصد هم افزایش می یابد. وی کانال برقراری ارتباط تلفنی را ایمیل، پیامک، فکس، واتس آپ، تلگرام و تیکت اعلام کرد. وی در حالی که علی بابا را یک مرجع گردشگری برای مسافران دانست ادامه داد: مسافران می توانند قبل از سفر در مورد وضعیت آب و هوا، ترافیک و... در مقصد مورد نظر از کارشناسان علی بابا اطلاعات بگیرند. وی استرداد مبلغ واریزی مسافر در صورت کنسلی ظرف نیم ساعت را از دیگر خدمات علی بابا برشمرد.

سلطانلو همچنین با اشاره به سرویس جدید پاسخگویی به مشتریان گفت: سرویسی راه اندازی کردیم (Call back) که براساس آن افرادی که با پشتیبانی تماس می گیرند زمان انتظار کمتری را برای ارتباط با پشتیبانی سپری می کنند. در این سرویس اگر مسافری نفر چندم از لیست مشتریان در صف انتظار باشد می تواند پیام بگذارد تا وقت نوبت، کارشناسان علی بابا  با وی تماس بگیرند. وی ادامه داد: براساس یک سرویس دیگر (Agent call back) اگر مکالمه ای قطع شود در صورتی که مشتری تا نیم ساعت بعد با پشتیبانی تماس بگیرد می تواند با همان کارشناس قبلی صحبت را ادامه دهد و نیازی به تکرار گفت وگو نیست. سلطانلو در ادامه با اشاره به سرویس دیگری برای مشتریان VIP گفت: با این سرویس مشتری های ویژه علی بابا بدون گذراندن زمان انتظار برای گفت وگو با پشتیبان به ابتدای صف منتقل می شوند. مدیر پشتیبانی شرکت سفرهای علی بابا در پایان اطلاع رسانی اتوماتیک تغییرات زمان پروازی از دو طریق پیامک و ایمیل را از دیگر سرویس های خدمات مشتریان این شرکت ذکر کرد.

تداوم فعالیت کمپ های استعدادیابی ایرانسل-لالیگا

گروه بنگاه ها : ایرانسل و لالیگا پس از دو سال همکاری مجددا برای دو سال دیگر تفاهم نامه همکاری خود را تمدید کردند. به گزارش «دنیای اقتصاد» بیژن عباسی آرند، مدیرعامل ایرانسل با حضور در ساختمان مرکزی سازمان لیگ اسپانیا، لالیگا، پس از برگزاری جلساتی، تفاهم نامه همکاری ایرانسل با لالیگا را برای دوسال دیگر، با هدف گسترش همکاری‎ های طرفین، تمدید کرد.

نخستین تفاهم نامه همکاری ایرانسل و لالیگا در آذرماه سال 96 با دو هدف «دسترسی به محتوای اختصاصی لالیگا به واسطه لنز ایرانسل» و «استعدادیابی در جهت بهبود کیفیت فوتبال در ایران به ویژه در میان جوانان» امضا شد. ایرانسل، بزرگ ترین اپراتور دیتای کشور، تنها اپراتور موبایلی دارنده مجوز IPTV در ایران که نام تجاری لنز را برای آن انتخاب کرده، امکان دسترسی به خدمات چند رسانه ای متنوع برای مخاطبان را فراهم کرده است. لنز در کنار پوشش سراسری اینترنت پهن باند ایرانسل امکان دسترسی به برنامه های زنده، بازپخش برنامه های در حال اجرا و محتوای متنوع ویدئویی را برای مشترکان تدارک دیده است. ازسویی لالیگا، با بیش از 3 میلیارد مخاطب در سال 2018 و بیش از 500 میلیون مخاطب در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا، شهرت بسزایی در میان طرفداران فوتبال دارد. لالیگا یکی از مهم ترین لیگ های فوتبال جهان است که بیش از هر لیگ دیگری از سوی یوفا (اتحادیه فوتبال اروپا) در رده اول معتبرترین لیگ های اروپایی قرار گرفته است.

 همکاری میان ایرانسل به عنوان بزرگ ترین اپراتور دیتای کشور و لالیگا به عنوان یکی از بزرگ ترین و مشهورترین لیگ ها در میان لیگ های فوتبال جهان، ابتدا پس از برگزاری سه دوره کمپ استعدادیابی فوتبال با حضور سفیران و مربیانی از لالیگا برای نخستین بار تمدید شد و حالا بعد از برگزاری 6 دوره کمپ استعدادیابی و پخش ویدئوهای اختصاصی لالیگا بر بستر تلویزیون اینترنتی ایرانسل، لنز، این تفاهم نامه برای دوسال دیگر نیز تمدید شده است.    ایرانسل پس از برگزاری 6 دوره کمپ استعدادیابی، هفته گذشته 17 نفر از نوجوانان مستعد 11 تا 13 ساله از سراسر کشور را که در «کمپ های استعدادیابی ایرانسل-لالیگا» حضور داشتند، طی یک اردوی رایگان 10 روزه به اسپانیا اعزام کرد. انجام سه بازی دوستانه با تیم های نوجوانان «خیرونا»، «اتلتیکومادرید» و «لگانس»، بازدید از شهرهای بارسلون و مادرید، حضور در ورزشگاه های «نیوکمپ»، «سانتیاگوبرنابئو» و «واندا متروپولیتانو»، بازدید از مقر لالیگا و ملاقات و تمرین با سفیر لالیگا، تماشای یکی از مسابقات لالیگا میان تیم های «لگانس» و «ویارئال» و آشنایی با امکانات حرفه ای فوتبال اسپانیا از جمله برنامه های این اردوی تدارکاتی بوده که هم اکنون در حال برگزاری است.