آرشیو شنبه ۳۰‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۴۷۰۹
بانک و بیمه
۱۲

خبر بنگاه ها

بیمه تعاون عضو اتحادیه بین المللی تعاون (ICA) شد

گروه بنگاه ها : عضویت بیمه تعاون در اتحادیه بین المللی تعاون (ICA)، گام مهمی در جهت گسترش روابط در سطح بین المللی و همکاری های بیمه ای با سایر اعضا ICA، انتقال وتبادل تجربیات و دستاوردهای بیمه ای و تعریف پروژه های مشترک با دیگر اعضای بیمه ای این اتحادیه در سطح بین الملل است.

موفقیت فرهنگی روابط عمومی بیمه ملت

گروه بنگاه ها: روابط عمومی بیمه ملت، «رتبه اول» فیلم های مستند در جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی را کسب کرد. در این جشنواره که توسط انجمن متخصصان روابط عمومی همه سال برگزار می شود و برای انتخاب و معرفی بهترین الگوها و عملکردها در زمینه انتشارات روابط عمومی ها است، روابط عمومی بیمه ملت توانست در بخش فیلم های مستند، «رتبه اول» در سطح ملی را کسب کند. سعیدرضا عاملی استاد دانشگاه تهران و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، باقر ساروخانی پیشکسوت علم ارتباطات ایران، حسن بشیر استاد دانشگاه امام صادق (ع)، مریم سلیمی مدرس دانشگاه سوره، محمود مختاریان مدرس و استاد روزنامه نگاری و علی چراغ زاده مدرس گرافیک و پژوهشگر انتشارات، سخنرانان این جشنواره بودند.

بیمه «ما» افزایش سرمایه می دهد

گروه بنگاه : براساس مصوبه هیات مدیره شرکت بیمه «ما»، این شرکت قصد دارد سرمایه خود را تا میزان 100 درصد از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها افزایش دهد.

به گزارش روابط عمومی بیمه «ما» به استناد ماده 2 مکرر 3 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان به اطلاع می رساند پیرو اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر افزایش سرمایه شرکت بیمه «ما» به استحضار می رساند با عنایت به مجاز بودن افزایش سرمایه از محل افزایش بهای ناشی از تجدید ارزیابی دارایی های اشخاص حقوقی به موجب ماده 14 قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی (مصوب اردیبهشت ماه 1398) و برخورداری از معافیت مالیاتی، این شرکت تصمیم دارد که در سال جاری و از محل تجدید ارزیابی دارایی های ملکی (عرصه و اعیان)، براساس مصوبه هیات مدیره سرمایه خود را تا میزان 100 درصد افزایش دهد. بدیهی است این تصمیم به منزله قطعیت در افزایش سرمایه نبوده و منوط به نتایج حاصل از ارزیابی توسط کارشناسان رسمی و حصول کلیه شرایط مانند موافقت و تصویب مجمع عمومی فوق العاده سهامداران، اخذ مجوزهای لازم از سازمان های ذی ربط و انجام تمام اقدامات قانونی مطابق با قوانین کشور و دستورالعمل های آن سازمان خواهد بود.

افتتاح صندوق امانات بانک دی

گروه بنگاه ها : با هدف ارتقای خدمت رسانی به مشتریان، صندوق امانات بانک دی در شعب دولت ونیاوران افتتاح شد. طی مراسمی با حضور محمدرضا قربانی مدیرعامل، احمد حشمی پور، مدیرکل حوزه مدیریت، ناصر شریعتی، مدیرکل امور شعب و بازاریابی، جمشید بهمن، رئیس اداره کل حراست، مسعود الویریان، رئیس اداره امور شعب جنوب کشور و شرق تهران و منصور مشورت، رئیس اداره مهندسی و املاک، صندوق امانات بانک دی افتتاح شد. براساس این گزارش، مدیرعامل بانک دی در این مراسم گفت: بانک دی برای پاسخ به نیاز امنیت بخشی به اموال افراد و ایجاد آسودگی خاطر و رفاه حال مشتریان خود برای نگهداری اموال ارزشمند در محیطی امن و عاری از خطر اقدام به ارائه خدمت صندوق های امانات اجاره ای کرده است.

مدیرعامل بانک دی همچنین با تاکید بر اینکه تکیه بر ظرفیت ها، دانش و توان متخصصان داخلی رمز رشد اقتصادی کشور است، یادآور شد:در همین راستا و برای حمایت از رونق تولید، تجهیز صندوق امانات بانک دی در شعب دولت و نیاوران توسط یکی از شرکت های با سابقه داخلی و با کیفیت عالی در سطح معیارهای سازمان ملی استاندارد اجرا شده است. منصور مشورت، رئیس اداره مهندسی و املاک نیز در این مراسم ضمن قدردانی از حمایت های مدیرعامل و اعضای هیات مدیره در اجرایی شدن پروژه صندوق امانات گفت: صندوق های امانات بانک دی با ویژگی ضد حریق و برخورداری از شرایط ایمنی ویژه در سه اندازه کوچک، متوسط و بزرگ آماده ارائه به مشتریان گرامی هستند.

راهکار عملی افزایش سقف تسهیلات مسکن

گروه بنگاه ها : افزایش سقف تسهیلات ازدواج به 60 میلیون تومان برای زوجین یک راهکار عملی برای تقویت قدرت خرید مسکن خانه اولی ها پیش روی آنها قرار داده است.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، نتایج مطالعه ای که چندی پیش توسط مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی انجام شد، حاوی این پیشنهاد بود که پرداخت تسهیلات ازدواج با اولویت به کسانی پرداخت شود که در صندوق پس انداز مسکن یکم نیز سپرده گذاری کرده اند. در حال حاضر صف پرداخت تسهیلات ازدواج صرفا براساس اولویت بندی که طبق زمان ثبت نام هر زوج انجام می شود، تشکیل شده و به این ترتیب تشکیل پرونده و پرداخت تسهیلات توسط بانک های عامل انجام می شود. اما اگر یک فاکتور دیگر نیز در این اولویت بندی دخالت داشته باشد، پرداخت این تسهیلات با توجه به منابع محدود بانک ها هوشمندانه تر می شود. این فاکتور می تواند داشتن سپرده در صندوق پس انداز مسکن یکم باشد؛ به این معنا که هر زوجی که امتیاز تسهیلات مسکن از محل صندوق یکم داشته باشند، در اولویت پرداخت تسهیلات ازدواج قرار بگیرند و در یک ساز و کار واحد، این تسهیلات به آنها پرداخت شود تا برای خرید خانه از آن استفاده کنند. در این صورت سقف تسهیلات ارزان قیمتی که در اختیار آنها قرار می گیرد از 160 میلیون تومان فعلی به 220 میلیون تومان افزایش پیدا خواهد کرد؛ ضمن اینکه بانک مسکن 20 میلیون تومان تسهیلات جعاله با نرخ سود 18 درصدی و مدت بازپرداخت 5 ساله نیز در صورت تقاضای زوجین یا کسانی که به شکل انفرادی تسهیلات مسکن دریافت می کنند، پرداخت می کند. در صورت دریافت این تسهیلات توسط زوجین، قدرت خرید آنها با کمک مجموع تسهیلات مذکور به 240 میلیون تومان افزایش خواهد یافت.