آرشیو چهار‌شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸، شماره ۴۷۲۵
ورزش
۱۸

جهان ورزش

ایستگاه پایانی سولشایر؟

تسنیم : با نتایج ضعیفی که منچستریونایتد در فصل جاری کسب کرده که بدترین شروع این تیم در 30 سال اخیر رقابت های لیگ برتر بوده، جایگاه سولشایر در اولدترافورد به شدت در خطر است. نشریه دیلی میل انگلیس مدعی شد بازی با لیورپول که یکشنبه هفته آینده برگزار می شود می تواند حکم ایستگاه پایانی را برای سولشایر داشته باشد و در صورت شکست شیاطین سرخ احتمال اخراج وی از سمت سرمربیگری منچستریونایتد وجود دارد. این سناریو دسامبر سال گذشته برای ژوزه مورینیو رخ داد و مدیران این باشگاه پس از شکست 3بریک منچستریونایتد مقابل لیورپول اقدام به اخراج آقای خاص کردند.

تداوم وفاداری ونگر به آرسنال

فارس : آرسن ونگر بعد از حضوری 22 ساله درتیم آرسنال می توانست در لیگ برتر همچنان به عنوان مربی کار کند، اما به یک دلیل چنین اقدامی نکرد. مربی پرآوازه اسبق توپچی های لندن به خاطر وفاداری به آرسنال، به چندین پیشنهاد تیم های انگلیسی پاسخ منفی داده است. ونگر در این خصوص گفت: «بیش از 2 دهه برای آرسنال کارکردم. پس عضوی ابدی از این باشگاه هستم. بعد از این موضوع، چهره ای حرفه ای درعرصه فوتبال هستم. می توانستم در انگلیس بمانم. چون با چند پیشنهاد مواجه شدم، اما همه را به خاطر آرسنال رد کردم.»

بیل خواهان جدایی از رئال شد

تسنیم : نشریه اسپانیایی آاس مدعی شده که بال ولزی رئال مادرید درنظر دارد که در پایان فصل از این تیم جدا شود. به نظر می رسد گرت بیل با وجود عملکرد خوبی که در این فصل از رقابت های لالیگای اسپانیا داشته است، قصد دارد که در پایان فصل جاری از رئال جدا شود. تصمیم زیدان برای قرارندادن نام بیل در لیست 18 نفره رئال برای بازی هفته گذشته مقابل کلوب بروژ بلژیک کاسه صبر این بازیکن ولزی را لبریز کرده است.

رضایت کومان از وضعیت هلند

فارس : سرمربی تیم ملی فوتبال هلند از وضعیت این تیم ابراز رضایت کرد و نوید روزهای خوب را داد. رونالد کومان گفت: «برای من به عنوان یک مربی بسیارخوب است که درباره استفاده از نقشه های مختلف فکر کنم و این نشان می دهد گزینه های زیادی پیش رو داریم. بازیکنان برای رساندن ما به چنین شرایطی تلاش زیادی از خود نشان داده اند. وضعیت کلی ما الان خوب است. ما درهمه خطوط با تنوع بازیکن مواجه هستیم و این دست مربی را باز می کند. چه بسا در دو بازی پیش رو تغییراتی در ترکیب اصلی به وجود آورم.»

امید کافو به جام جهانی بی نظیر

مهر : ستاره سابق تیم ملی فوتبال برزیل آمادگی قطر برای برگزاری جام جهانی 2022 را استثنایی توصیف کرد. کافو گفت: «من چند بار به قطر سفر کرده ام. باید تاکید کنم که تا الان هیچ کشوری را ندیده ام که این گونه آماده میزبانی باشد. قطر چه در زیرساخت ها و چه در ساخت ورزشگاه ها پیشرفت بسیار خوبی داشته است و همین باعث شده تا یقین داشته باشم که این کشور جام جهانی استثنایی و بی نظیری را برگزار خواهد کرد چراکه دراینجا همه چیز متفاوت با دیگر دوره ها است.»

رویای اتوئو با کامرون

فارس : اسطوره تیم ملی کامرون و ستاره سابق بارسلونا از آرزوی خود بعد از خداحافظی از فوتبال پرده برداشت. ساموئل اتوئو گفت: «دوست دارم روزی مربیگری را آغاز کنم. آرزویم این است که سرمربی تیم ملی کامرون شوم و این تیم را در جام جهانی قهرمان کنم. این امر غیرممکن نیست و باید از اشخاص مناسب استفاده کنیم.» اتوئو به همراه تیم ملی کامرون خوش درخشید و موفق شد در سال های 2000 و 2002 قهرمان قاره آفریقا شود.

توافق رئال با بنزما برای تمدید

ایلنا : باشگاه رئال مادرید برای تمدید قرارداد کریم بنزما، مهاجم فرانسوی اش به توافق رسید. قرارداد جدید ستاره فرانسوی تا 2022 تمدید خواهد شد. دستمزد کریم درقرارداد جدیدش با افزایش 3 میلیونی سالانه 11 میلیون یورو است. قرارداد فعلی بنزما تا تابستان 2021 است و رئالی ها یک سال دیگر قراردادش را تمدید کردند.

رونی: لیورپول قهرمان می شود

ورزش سه : وین رونی، بازیکن سابق منچستر یونایتد، معتقد است که لیورپول امسال پیشرفت زیادی نسبت به قبل داشته است و می تواند قهرمان لیگ برتر شود. او گفت: «به نظر من لیورپول نسبت به فصل گذشته پیشرفت چشم گیری داشته است. این درحالی است که منچسترسیتی در حد و اندازه فصول قبل خود ظاهر نشده و با افت عجیبی روبه رو شده است. من معتقدم که امسال هم رقابت بین این دو تیم تنگاتنگ و نزدیک پیش خواهد رفت. اگر چه امسال کلوپ و تیمش قوی تر شده اند و شانس اول قهرمانی هستند.»