آرشیو چهار‌شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸، شماره ۵۴۹۹
رسانه
۵
صندلی داغ

معرفی درست رادیو

نازنین مهیمنی

مردم بیشتر از آن که جذب محتوای سریال های ماهواره ای شوند، جذب رنگ و لعاب این سریال ها می شوند.

رنگ آمیزی تصاویر و استفاده راحت از تمام بازیگران و نداشتن دغدغه در ممیزی در تصویرپردازی چهره بازیگران باعث شده مخاطب به آن سمت برود و کافی است تلویزیون خودمان از نظر بصری، کمی ملون تر و جذاب تر پیش برود تا مخاطب را به سمت خود بکشاند.

خیال تان راحت؛ اغلب سریال های ترک داستان جذابی ندارند و اتفاقا در داستان پردازی ما خیلی جلوتریم ولی از لحاظ رنگ آمیزی و لوکیشن، حداکثر استفاده را می برند.

مخاطبان به بهانه سرگرم شدن سراغ سریال های ترک می روند در حالی که این سرگرمی را می توانند در شنیدن موسیقی و کتاب خواندن و حتی به رادیو گوش دادن جست وجو کنند.

باور کنید در رادیو آنقدر برنامه های خوب و متنوع و درست و حسابی داریم که حد ندارد ولی متاسفانه تبلیغ درستی برایشان نمی شود و بسیاری از مخاطبان از تولید آنها خبر ندارند. به عنوان یک فعال رادیو می گویم اگر از طریق تلویزیون یا فضای مجازی بتوانیم برای محتواهای رادیویی تبلیغ کنیم یقینا مخاطبان بیشتری به سمت رادیو می آیند.

ما گنجینه ای غنی در رادیو داریم و شبکه های مختلف که هر کدام از آنها می تواند مورد توجه یک گروه از مخاطبان واقع شود ولی کمتر پیش آمده که به معرفی درست این گنجینه بپردازیم در حالی که در همه جای دنیا یک پروسه جلب مخاطب، تولید است و پروسه بعدی، معرفی درست محصول.

در کنار معرفی محتواهای رادیویی یقینا باید بر تولید محصولات خوب و ماندگار تلویزیونی هم بودجه گذاشته شود. اگر بودجه خوب و نظارت مناسب باشد، یقینا سریال های خوب و ماندگاری خواهیم داشت.