آرشیو چهار‌شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸، شماره ۵۴۹۹
رسانه: رادیو و تلویزیون
۶
گزارش کپسولی

پیام و آوای اربعین حسینی در رادیو

گروه رسانه: رادیو پیام و آوا با آغاز پیاده روی اربعین زائران حسینی در بخش های ششگانه ویژه برنامه هایی را پخش می کنند.

پیام حسین (ع)

به گزارش جام جم، برنامه پیام کربلا حاوی مطالب و سخنان بزرگان دین، اندیشمندان، بیانات امام خمینی و رهبری با موضوع قیام امام حسین (ع) و پیام کربلاست که باحضور کارشناسان مذهبی محرم تا پایان صفر از رادیو پیام پخش می شود.

لبیک یاحسین، برنامه ای ترکیبی حاوی متن، موسیقی و گزارش از زائران اربعین حسینی است که از 21 تا 27 مهر به صورت زنده از رادیو پیام روی آنتن می رود.

پیام دلدادگی، ویژه برنامه بخش شبانگاهی رادیوپیام است که با اجرای مهدی رستمی و پخش مداحی و موسیقی های آیینی از 25 تا 27مهر از ساعت 22 تا 2 بامداد عزاداران حسینی را همراهی خواهد کرد.

آوای اربعین

شبکه رادیویی آوا با ویژه برنامه آوای دلتنگی در ایام سوگواری اربعین امام حسین (ع) از 25 تا 27مهر با پخش مداحی، تصنیف، روضه آوازهای آیینی و اخلاقی در وصف امام حسین (ع) همراه مخاطبان خود در سراسر جهان خواهد بود.

همچنین برای تعامل بیشتر رادیو آوا با مخاطبانش در سراسر کشور، این رادیو پویشی باعنوان کربلا تو را می خواند، برگزار می‎کند. شنوندگان رادیو پیام و آوا می توانند از برگزاری مراسم در اربعین و همچنین از مسیرهای پیاده روی در کشور عراق و از مسیرهای پیاده روی میدان امام حسین (ع) تا شهرری عکس گرفته و از درگاه های ارتباطی شبکه پیام و آوا تصاویر خود را ارسال کنند تا با نام و عکس خودشان در رادیو نمای پیام و آوا پخش شود. در این پویش به برترین عکس های ارسالی جوایزی از سوی شبکه رادیویی پیام اهدا خواهد شد.