آرشیو پنج‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸، شماره ۷۱۷۸
ورزشی
۱۱

تیم ملی

ویلموتس: کسی مطمئن نباشد همیشه به تیم ملی دعوت می شود

مارک ویلموتس در نشست خبری پیش از دیدار مقابل کامبوج گفت: «هدف مان در نخستین بازی خانگی، کسب 3 امتیاز است و قصد داریم بازی هجومی ارائه دهیم. در زندگی باید خطر کرد. من راضی به بازی تدافعی نیستم.» سرمربی بلژیکی تیم ملی درباره پرداخت نشدن دستمزدش و تاثیر این موضوع روی انگیزه او، چنین پاسخ داد: «من یک مربی هستم و تیم ملی ایران را دوست دارم. هدف ما این است که بازی خوبی ارائه دهیم و به پیروزی برسیم. سایر مسائل در ادامه حل می شود.» ویلموتس درباره دعوت نشدن چند بازیکن سرشناس از جمله علیرضا جهانبخش هم توضیح داد: «جهانبخش 90 دقیقه مقابل هنگ کنگ بازی کرد، به باشگاهش برایتون بازگشت و مصدوم شد. با تیم پزشکی این باشگاه در تماس بودیم. او 10 روز تمرین نکرد و این را در نظر بگیرید که بدن او آماده بازی کردن در تیمش نبود. من درباره کیفیت بازیکن صحبت نمی کنم بلکه او نتوانسته روی یک ریتم مناسب بازی کند. این موضوع درباره عزت اللهی و صیادمنش هم صدق می کند. هدف دیگر ما این است که کسی مطمئن نباشد همیشه به تیم ملی دعوت می شود و رقابت را در تیم ملی تقویت کنیم تا هسته اصلی تیم ملی بزرگ تر شود. دعوت شدن به تیم ملی یک پروسه بسته نیست.»

آزمون: باید پای دایی را طلا گرفت

سردار آزمون، در نشست خبری پیش از بازی با کامبوج چنین صحبت کرد: «شاید بازی سختی برای ما نباشد اما نباید تمرکزمان را از دست بدهیم چرا که سه امتیاز این بازی برای ما مهم است و باید با تمرکز بالا وارد زمین شویم تا با یک بازی هجومی 3 امتیاز را کسب کنیم.» این مهاجم زنیت درباره آمادگی در خط حمله تیمش و تمجید علی دایی از او چنین پاسخی داد: «اینکه انتظارات بالا رفته هم بد و هم خوب است. این موضوع اعتماد به نفس من را بالا می برد که مردم من را دوست دارند و از جهتی مانند جام جهانی می شود که کسی تاکتیک تیم را نمی داند و مسائل زیادی پیش می آید. علی دایی الگوی من است و همیشه احترام خاصی برای او قائل هستم. الان من رقابت سالمی دارم و آقای دایی رکوردهایی دارد که من با انگیزه بالایی برای رسیدن به آن ها بازی می کنم. خوشحالم که آقای دایی و مهدوی کیا از من حمایت کردند. این دو بزرگان آسیا هستند و آقای دایی هم گلزن اول فوتبال ملی جهان است و باید پای او را از طلا بسازیم. اگر او در جای دیگری متولد شده بود، اکنون بیش از این ها به او بها می دادند.»

مظاهری: حضور زنان دیر ولی خوب است

محمد رشید مظاهری، دروازه بان تیم ملی به یارانش توصیه کرد کامبوج را دست کم نگیرند. وی گفت: «ویلموتس از کامبوج شناخت لازم را دارد و طبعا راهکارهای لازم را به ما داده است. ما در اردوی ملی سالم ترین رقابت را برای رسیدن به ترکیب ثابت داریم.» او همچنین درباره حضور زنان گفت:«شروع خوبی است اما این شروع کمی دیر بود. امیدوارم روزی برسد بتوانیم کنار خانواده بنشینیم و با هم بازی را تماشا کنیم.» در همین حال، مهرداد محمدی مهاجم تیم ملی هم که عضو آوس پرتغال است، گفت: «من با تحمل زحمات و سختی های بسیار ملی پوش شده ام و در نتیجه قدر آن را می دانم. از ویلموتس بابت دعوتش از من متشکرم. او روی کارهای تهاجمی تاکید زیادی دارد و این برای تقابل مان با کامبوج بسیار خوب است زیرا این تیم با اندیشه های کاملا دفاعی به میدان می آید.»

سرمربی کامبوج: بدون ترس مقابل ایران بازی می کنیم

فیلکس دالماس سرمربی تیم ملی کامبوج در نشست خبری گفت:«می دانیم ایران یکی از قوی ترین تیم های آسیاست. فرصت بازی برابر تیمی را داریم تا خودمان را از نظر فنی بررسی کنیم. بدون ترس مقابل ایران بازی می کنیم و امیدواریم بازی خوبی داشته باشیم. امیدواریم این مسیر را ادامه دهیم و یک قدم دیگر برای پیشرفت و انقلاب در فوتبال کامبوج برداریم.»