آرشیو شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸، شماره ۴۷۲۷
مسکن و عمران
۷

خبر

شهرداری تهران تحت فشار مالی

شهردار تهران گفت: در حال حاضر که 40درصد ساخت وسازها کاهش پیدا کرده امیدوارم با تصویب دو لایحه در مجلس، شهرداری از این فشار سخت موجود به لحاظ تامین منابع مالی خارج شود.

به گزارش خبرگزاری مهر پیروز حناچی در مراسم آغاز به کار شورای محلات شهر تهران که در تالار وزارت کشور برگزار شد با بیان اینکه در شرایط سختی به سر می بریم و بیشترین فشارها در حوزه اقتصادی است گفت: در بررسی های انجام شده در نحوه بودجه ریزی 10 کلان شهر کشور متوجه شدیم که بیشترین وابستگی های بودجه ای را به ساخت وساز دارند که برای اصلاح این موضوع دو لایحه به مجلس شورای اسلامی ارائه کردیم. وی ادامه داد: گرچه این اقدام فشار زیادی روی مدیریت شهری است، اما تلاش می شود تا بودجه شهرداری را از وابستگی به ساخت وساز کاهش دهیم و در حال حاضر نیز 40درصد ساخت و سازهای ساختمانی در مدیریت شهری جدید پایتخت کاهش یافته است. شهردار تهران با بیان اینکه اگر موضوعاتی که مردم نسبت به آن حساس هستند، زنده شود؛ مردم از شهرنشین به شهروند تبدیل می شوند، گفت: در اوایل مردادماه پنجمین دوره انتخابات شورایاری ها برگزار شد؛ هرچند زمان زیادی برای برگزاری انتخابات نداشتیم، اما خوشبختانه با همکاری همه نهادها این انتخابات برگزار شد. در انتخابات شورایاری ها 12 هزار نامزد داشتیم که بیشترین سهم برای بانوان و جوانان بود که باید از دولت، دستگاه های اجرایی و نظارتی تشکر کرد. وی ادامه داد: این انتخابات به صورت تمام الکترونیک و با کمترین خطا برگزار شد.

بانک اطلاعاتی صادرات خدمات فنی و مهندسی

گروه بنگاه ها : مدیر عامل شرکت مهندسین مشاور مناقصه پردازان بین الملل داتیس از گردآوری اطلاعات تخصصی مربوط به توانمندی های صادراتی خدمات فنی و مهندسی و محصولات وابسته جمهوری اسلامی ایران خبر داد. بهنام باریک رو گفت: این طرح توسط دفتر توسعه صادرات خدمات و محصولات دانش بنیان و دفتر خدمات اطلاع تجاری سازمان توسعه تجارت ایران و همچنین بخش خصوصی، شرکت مهندسین مشاور مناقصه پردازان بین الملل داتیس به عنوان مجری طرح برای نخستین بار در سطح بین المللی اجرا می شود.

وی درباره اهداف این طرح گفت: این طرح به منظور نمایش توانمندی های صادراتی شرکت ها در حوزه های خدمات فنی و مهندسی و محصولات وابسته در نظر گرفته شده و در قالب کتاب هایی مطابق با استانداردهای بین المللی به چهار زبان فارسی، انگلیسی، روسی و عربی است که توسط یک تارنمای تخصصی به چهار زبان مذکور نیز پشتیبانی می شود.  وی همچنین اظهار کرد: اطلاعات توانمندی شرکت ها در قالب کتاب در مکان های پراهمیت اقتصادی و مراکز مهم تصمیم گیری در حوزه صادرات در داخل کشور و همچنین بازارهای هدف صادراتی بیش از 35 کشور از جمله سفارتخانه ها، وزارتخانه ها، کمیسیون های اقتصادی و تجاری و اتاق های مشترک بازرگانی توزیع می شود.