آرشیو شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸، شماره ۵۵۰۱
ورزش
۱۷

رقابت 300 کشتی گیر در غیاب سرمربی تیم ملی

قهری در کار نیست، بچه بنا مریض بود

پس از غیبت غلامرضا محمدی در مسابقات قهرمانی کشور که خیلی ها از آن به عنوان قهر سرمربی یاد کردند این بار نوبت محمد بنا بود که در مسابقات قهرمانی کشور فرنگی کاران غایب باشد.

مسابقات انتخابی قهرمانی کشور که در خوزستان و با حضور 300 کشتی گیر برگزار شد بهترین فرصت برای شناخت جوان ها بود اما مشخص نیست که بنا به چه دلیل در این رقابت ها که می توانست برگ سبزی باشد برای جوان ها شرکت نکرد!

با حسن رنگرز، مدیر تیم های ملی کشتی تماس گرفتیم تا از او درباره این اتفاق سوال کنیم. سرپرست تیم های ملی در این باره گفت: «نوزاد محمد بنا شدیدا دچار بیماری شده بود و شرایط به گونه ای نبود که وی بتواند ناظر این رقابت ها باشد. سایر اعضای کیته فنی ناظر این رقابت ها هستند و سرمربی تیم ملی به دلیل بیماری فرزندش تنها غایب کمیته فنی است.»

از او سوال کردیم که آیا شایعه قهر سرمربیان تیم ملی در رشته آزاد و فرنگی به حقیقت نزدیک است یا خیر که رنگرز این واکنش را نشان داد: «چنین چیزی نیست. دلیلش را گفتم. در جریان غیبت آقای محمدی هم همان طور که خودتان هم خواندید ظاهرا ایشان کسالت داشته اند.»

او این را گفت و ادامه داد: «بخشی از ظرفیت های فنی ما درگیر رقابت امیدهای جهان و ارتش های جهان است یا تعدادی از نفرات که غایب این مسابقات بودند یا سهمیه مستقیم جام تختی را دارند یا این که ترجیح می دهند برای کسب مجوز حضور در جام تختی در رقابت انتخابی شرکت کنند.»

وضعیت کشتی ایران در شرایطی که تقریبا 9 ماه به المپیک مانده اصلا رضایت بخش نیست. یعنی نمی توان با جدیت از این گفت که کشتی ایران حتما در این رقابت ها مدال طلا خواهد گرفت. این در حالی است که همیشه بار زیادی از مدال های ایران در مسابقات مهمی چون المپیک را کشتی و وزنه برداری به دوش می کشند و با این شرایط اصلا مشخص نیست که در المپیک چه اتفاق هایی خواهد افتاد؟