آرشیو چهار‌شنبه ۸ آبان ۱۳۹۸، شماره ۳۵۶۰
حوادث
۱۱

قتل مرد ثروتمند به دست 2 باج گیر خشن

دو جوان که قصد باج گیری از مردی ثروتمند را داشتند وقتی با مقاومت طعمه شان رو به رو شدند، او را کشتند و جسدش را با اسید سوزاندند. به گزارش خبرنگار ما، شهروندان ساعت 23 روز ششم شهریور در تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110 از کشف جسد در محدوده محلاتی خبر دادند. با حضور ماموران کلانتری شهدا در محل اعلامی و تایید خبر اولیه، موضوع به بازپرس ویژه قتل و کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی اطلاع داده شد.

کارآگاهان جنایی با حضور در محل مشاهده کردند جسد متعلق به مردی مسن است که صورت و سایر اعضای بدنش به غیر از دست راست با اسید به طور کامل از بین رفته و فاقد مدارک شناسایی هویتی است.

جسد به دستور بازپرس کشیک ویژه قتل برای بررسی و تعیین علت دقیق فوت به پزشکی قانونی منتقل شد.

کارآگاهان با بررسی پرونده های جنایی متوجه شدند مفقودشدن مردی 67 ساله به پلیس اطلاع داده شده است. با دعوت از شاکی او گفت: دوستم به نام کامران 67 ساله که بسیار ثروتمند است و در محدوده یوسف آباد سکونت دارد، دو روز است مفقود شده و از او بی اطلاع هستم. از آنجایی که همه اعضای خانواده اش در خارج از کشور زندگی می کنند، من به عنوان دوست صمیمی او اعلام شکایت کردم. کارآگاهان در اقدام بعدی تصاویر جسد کشف شده را به این مرد نشان دادند که او دوستش را از لباس هایش شناسایی کرد. ماموران در ادامه از طریق دوست کامران مطلع شدند او ساعت 7:30 صبح  روز چهارم شهریور از منزلش خارج شد و کیف دستی اش حاوی مدارک هویتی و چند برگ چک بانکی اشخاص مختلف از سوی یک کیف قاپ به سرقت رفته است.

دوست کامران به ماموران گفت: حدودا ساعت 20:30 بود که کامران با من تماس گرفت و گفت امروز صبح کیف دستی اش به سرقت رفت و بعد شخصی ناشناس با او تماس گرفته و در میدان شهدا با هم قرار گذاشته اند تا کیف را پس بگیرد پس از آن بود که دیگر از کامران خبری نشد و تلفنش هم خاموش شد.

کارآگاهان با به دست آمدن این اطلاعات انگیزه جنایت را مالی تشخیص دادند. در شاخه دیگر از تحقیقات پلیسی رئیس بانک سامان شعبه امین حضور روز 23 شهریور در تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110 اعلام کرد  دو جوان حدودا 26 و 30ساله با مراجعه به بانک قصد وصول چک مسدودشده به مبلغ 360 میلیون ریال را داشتند. ماموران وقتی موضوع را بررسی کردند، فهمیدند چک موردنظر از جمله چک هایی بود که از مقتول سرقت شده بود. به این ترتیب تصاویر دو مرد از طریق دوربین مداربسته به دست آمد. کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی هویت هر دو متهم پرونده به اسامی اصغر و مجید 26 و 30ساله شدند و این دو نفر را روز دوم آبان در دو عملیات جداگانه پلیسی هم زمان در محدوده محلاتی دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی منتقل کردند.

هر دو متهم در بازجویی های اولیه منکر هر گونه ارتباط با مقتول  شدند اما وقتی مدارک و مستندات به دست آمده را دیدند، چاره ای جز بیان واقعیت نیافتند و از راز این جنایت پرده برداشتند. اصغر در اعترافاتش به کارآگاهان گفت : من به واسطه یکی از اقوام دوری که در بازار مغازه دار است و با مقتول رابطه کاری داشت، از وضعیت مالی خوب مقتول مطلع شدم و به اتفاق دوستم مجید نقشه سرقت از او را کشیدیم. یکی از دوستان مان به نام شاهین با دریافت مبلغ یک میلیون تومان کیف مقتول را روز حادثه سرقت کرد و تحویل ما داد. سپس با مقتول تماس گرفتیم و قرار تحویل کیف را در میدان شهدا گذاشتیم. بعد از اینکه او را شناسایی کردیم مجید با خودروی پژو 206 به او مراجعه کرد و گفت شما مدارک تان را گم کرده اید و وقتی مقتول تایید کرد، مجید به او گفت: منتظر باش دوستم برایتان می آورد. سپس نیم ساعت وی را زیر نظر گرفتیم و متوجه شدیم شماره پلاک خودرو را برداشته است. اصغر ادامه داد: کامران که از پس گرفتن مدارکش ناامید شده بود، تصمیم گرفت از آنجا برود. در این هنگام ما نقشه خود را عملی و با خودرویی دیگر او را به عنوان مسافر سوار کردیم. او در طول مسیر شروع به درددل کرد و از نحوه سرقت کیفش به ما گفت. خودرو را نگه داشتیم و من از صندلی جلو پیاده شدم و در کنار مقتول در صندلی عقب نشستم. به او گفتم کیف دستی و مدارک پیش ماست و باید 200 میلیون تومان  پول بدهی تا آن را بدهیم. مقتول مقاومت کرد و گفت یک ریال هم به شما نمی دهم، وی را به منزل ویلایی و خالی از سکنه مجید بردیم و دوباره تهدید کردیم اما با مقاومت او روبه رو شدیم و از آنجایی که شماره پلاک خودرو را برداشته بود، با تهیه طناب وی را خفه کردیم و به قتل رساندیم. برای آنکه هویت وی شناسایی نشود، روی صورت و بدن وی اسید ریختیم و جسد را به بیرون از محل جنایت منتقل کردیم. قصد داشتیم جسد را از دریچه  فاضلاب به داخل آن بیندازیم که نشد و جنازه را به همان صورت رها کردیم. سرهنگ کارآگاه علی گودرزی، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تایید این خبر گفت: با توجه به دستگیری عاملان جنایت و اعتراف صریح به قتل، هر دو متهم از سوی بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 27 تهران برای انجام تحقیقات تکمیلی و دستگیری همدست فراری شان در اختیار کارآگاهان اداره دهم قرار گرفتند.