آرشیو دو‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸، شماره ۷۲۱۸
فناوری
۱۱

اخبار

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: 10 روز راه اندازی اینترنت برایم 10 سال گذشت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توئیتی نوشت: برای رضایت مردم 10 روز راه اندازی برایم 10 سال گذشت.

به گزارش «ایران»، محمدجواد آذری جهرمی در این توئیت تاکید کرده است درسته که امنیت مهم است ولی در کنار آزادی.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نوشت: می دانید که برای من نظر مردم از همه مهم تر است و برای جلوگیری از این اتفاقات، لطفا نظرات و پیشنهادهای خود را کامنت یا پیامک کنید. یک دست صدا ندارد باید همه باهم باشیم. وی در این توئیت شماره همراه09122997821 را برای ارسال نظرات الصاق کرده است.

افتتاح رویداد راهکارهای پیاده سازی کشاورزی هوشمند

در هفته ایران دیجیتال، فروم اینترنت اشیا ایران و سازمان فضایی رویداد راهکارهای پیاده سازی کشاورزی هوشمند را با حضور فعالان این عرصه برگزار کردند.

به گزارش ایرنا، مهدی روحانی نژاد رئیس فروم اینترنت اشیا ایران در خصوص این رویداد گفت: فروم اینترنت اشیا ایران از بهمن 94 آغاز به کار کرد و در این چهار سال توانست نزدیک به 30 مجموعه فعال در این حوزه را در کل کشور شناسایی کند و به عضویت فروم دربیاورد. وی افزود: سال اول معرفی بیشترین فعالیت ما در حوزه معرفی اینترنت اشیا بود. سال دوم در برگزاری کنفرانس شرایطی فراهم کردیم تا مجموعه ها نمونه های علمی آی او تی ببینند، در سال سوم طرح های پایلوت های مرکز را معرفی کردیم و سال قبل و امسال سعی کردیم نمونه های عملی که می توانند چند بازار مختلف را در اختیار بگیرند معرفی کنیم. وی افزود: در ستاد اقتصاد دیجیتال هوشمندسازی نیز برای این کار بودجه اختصاص داده شده و در حال بررسی مسائل هستیم تا شرایطی ایجاد شود که بتوانیم با همکاری جهاد کشاورزی یک قرارداد سه جانبه منعقد کنیم. او در پایان گفت: تفاهمنامه ای بین وزارت ارتباطات و جهاد کشاورزی در حوزه اینترنت اشیا منعقد شده که نشان می دهد هر دو به این مساله علاقه مند هستند اما این قرارداد از سال گذشته تا الان هیچ پیشرفتی نداشته و اگر جدی تر به این مساله پرداخته شود، می توان به نتایج خوبی دست پیدا کرد.

دور جدید تحقیقات اتحادیه اروپا از گوگل آغاز شد

کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرده مشغول انجام تحقیقاتی درباره جمع آوری اطلاعات کاربران توسط گوگل است. این در حالی است که قبلا این اتحادیه تحقیقات دیگری درباره این شرکت فناوری انجام داده است.به گزارش مهر، در بیانیه مذکور جزئیاتی درباره این تحقیقات اعلام نشده اما یک سند فاش شده که نشان می دهد تحقیقات مذکور روی موضوعات مختلف از جمله جست و جوی محلی، تبلیغات (از جمله گروه های هدف گیری شده برای این منظور) خدماتی که باید برای آنها وارد حساب کاربری شد و مرورگرها متمرکز است. در حقیقت تحقیق اتحادیه اروپا تمام فعالیت های اصلی گوگل را در برمی گیرد.  گوگل قبلا توضیح داده بود از اطلاعات کاربران برای ارتقای سرویس هایش استفاده می کند و به آنها امکان می دهد اطلاعات مذکور را مدیریت یا حذف کنند. البته تحقیقات لزوما به این معنا نیست که اتحادیه اروپا یک پرونده آنتی تراست علیه گوگل باز می کند. اما مقامات قبلا به دلیل اتهامات مربوط محدودیت های قراردادهای تبلیغاتی، سیاست های ضدرقابتی اندروید و ادعاهای مشابه، گوگل را 8 میلیارد یورو جریمه کردند.