آرشیو دو‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸، شماره ۴۷۶۶
استان ها
۱۹

خبر استانی

تاکید استاندار خوزستان بر جبران عقب ماندگی کوی مهدیس اهواز

دنیای اقتصاد - اهواز : استاندار خوزستان گفت: عقب ماندگی های کوی مهدیس اهواز باید هرچه سریع تر توسط دستگاه های متولی جبران و شتاب خدمت رسانی به مردم این منطقه بیشتر شود. غلامرضا شریعتی در حاشیه نشست بررسی مسائل و مشکلات کوی مهدیس اهواز در سرسرای شهید رجایی استانداری خوزستان اظهار کرد: مشکلات این منطقه از سال 1395 در حال پیگیری است و تاکنون پیشرفت های خوبی نیز حاصل شده است. وی افزود: درحوزه زیرساخت های جاده ای و معابر، آب و فاضلاب، برق و همچنین خدمات شهرداری اقدامات خوبی صورت گرفته است. استاندار ادامه داد: همچنین در زمینه ساخت مدرسه طرح های خوبی در حال تکمیل است، اما برخی طرح ها نیز در مدت زمان مشخص تکمیل نشده و تلاش می شود تا پایان سال به بهره برداری برسد. وی افزود: نشست های بررسی روند طرح ها و رسیدگی به مشکلات کوی مهدیس تاکنون چند بار برگزار شده؛ چراکه شتاب بخشی به تکمیل این طرح ها نیازمند برنامه ریزی دقیق است. شریعتی اضافه کرد: دستگاه های مختلف با تمام ظرفیت پای کار هستند و قرار شد در مدت زمان مشخصی عقب ماندگی ها را جبران کنند. وی گفت: در این منطقه جمعیت قابل توجهی ساکن هستند و همین تاکید ما را بر تکمیل این طرح ها بیشتر می کند.

صرفه جویی منطقه اصفهان در ایمن سازی خطوط لوله مواد نفتی

دنیای اقتصاد - اصفهان : سرپرست معاونت فنی منطقه اصفهان از صرفه جویی 20 میلیارد ریالی در اقدامات ایمن سازی خطوط لوله انتقال مواد نفتی خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه اصفهان، محمدحسن بگی در این باره گفت: برای پیشبرد اهداف سازمانی و انجام رسالت خودکفایی و صرفه جویی با استفاده از مصالح موجود در انبارهای مستقر در مراکز انتقال نفت و امکانات شرکتی اقدامات ایمن سازی خطوط لوله انتقال نفت خام انجام شد.

وی افزود: تعمیق خطوط 18 و 24 اصفهان ری در کیلومترهای 400+88 و 86+350 جمعا به طول 800 متر و عمق یک متر انجام شد که در این زمینه 8 میلیارد ریال برای عدم توقف خطوط و تخلیه مواد صرفه جویی شد. سرپرست معاونت فنی ادامه داد: برشکاری و سنگزنی اتصالات سلویجی مراکز انتقال نفت شماره یک تا 6 به تعداد 320 قلم که در مجموع مبلغ 10 میلیارد ریال صرفه جویی به دلیل عدم نیاز به خرید اقلام یاد شده داشته است. بگی اظهار کرد: احداث سایبان در مراکز انتقال نفت یک تا 4 و راه پله و گارد به تعداد12 عدد که در این رابطه مبلغ 2 میلیارد ریال به منظور تامین مصالح و انتخاب پیمانکار صرفه جویی شد. سرپرست معاونت فنی تصریح کرد: به همین منظور در بخش های مختلف این معاونت شامل واحدهای تعمیرات برق، تاسیسات و ساختمان، کنترل و ابزار دقیق، تعمیرات مکانیک و ترابری با خلاقیت، تلاش و پشتکار کارکنان منجر به صرفه جویی قابل ملاحظه ای در زمینه تعمیرات دستگاه ها و تجهیزات، مصرف انرژی و روتین های دوره ای ماشین آلات شده است که ضمن صرفه جویی قابل ملاحظه عملیات انتقال مواد نفتی بدون وقفه و با ایمنی کامل انجام می شود.

پروازهای روزانه فرودگاه سهند با استقبال مردم برقرار می شود

دنیای اقتصاد - تبریز - رعنا نیک رفتار : فرماندار ویژه شهرستان مراغه با تاکید بر اینکه فرودگاه سهند نیاز به استقبال مردمی دارد، افزود: در صورت استقبال مردم منطقه شاهد برقراری روزانه پروازها و در مرحله بعد برقراری پرواز به مشهد مقدس خواهیم بود. حمید شکری در جلسه هماهنگی با آژانس های مسافرتی در زمینه پروازهای فرودگاه سهند اظهار کرد: پروازهای این فرودگاه به مقصد تهران و بالعکس سال جاری برقرار بوده و باید آژانس های مسافرتی در زمینه معرفی و استفاده از ظرفیت های این فرودگاه تلاش کنند. وی گفت: فرودگاه سهند نعمتی بزرگ برای مردم منطقه و همچنین اهالی منطقه مقیم پایتخت تهران است و باید تمام امکانات را برای بهره مندی از ظرفیت های پروازهای این فرودگاه بسیج کنیم.