آرشیو دو‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸، شماره ۵۵۳۹
اقتصاد
۳

نبض اقتصاد

اطلاعیه مهم در مورد سوختگیری با کارت سوخت

روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اعلام کرد قبل از قرار دادن نازل در جای خود، از برداشتن کارت سوخت از کارتخوان جدا خودداری کنید.

 در حالی که بیش از دو هفته از آغاز سهمیه بندی بنزین و بیش از سه ماه از آغاز الزام استفاده از کارت سوخت شخصی می گذرد، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی از وجود یک نکته مهم در سوختگیری با کارت سوخت شخصی خبر داد.

طبق اعلام این شرکت، مراحل سوختگیری صحیح به این شرح است:

1 کارت سوخت را داخل کارتخوان قرار دهید.

2 رمز چهاررقمی آن را وارد کنید.

3 نازل را برداشته و سوختگیری را آغاز کنید.

4 بعد از اتمام سوختگیری نازل را به درستی سر جای خود قرار داده و پس از مشاهده پیام، «کارت را بردارید» کارت سوخت خود را از کارتخوان خارج کنید.این شرکت تاکید کرد: قبل از قرار دادن نازل در جای خود، از برداشتن کارت سوخت از کارتخوان جدا خودداری کنید.

بررسی های میدانی نشان می دهد که در صورت برداشتن کارت سوخت پیش از این که نازل را در جای خود قرار دهید و به عبارتی خارج کردن کارت سوخت از نازل در میانه سوخت گیری، ممکن است مقداری از سهمیه کارت سوخت، (به میزان کمتر از پنج لیتر) بدون سوخت گیری کسر شود.

ثبت نام طرح ملی مسکن همچنان متوقف است

با آن که اینترنت ثابت و تلفن همراه همه اپراتورها متصل شده، اما معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی همچنان ثبت نام طرح ملی مسکن را متوقف نگه داشته است.

به گزارش مهر، طرح ملی مسکن که از 18 آبان امسال و حدود یک سال پس از وعده وزیر راه و شهرسازی برای احداث 400 هزار واحد مسکونی و با عنوان برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن آغاز شد، از 27 آبان به دلیل قطع اینترنت، متوقف شد.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی و محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی نیز بارها در طول مدتی که اینترنت قطع بود، اعلام کردند تا زمان اتصال کامل اینترنت، این ثبت نام به تعویق می افتد.

این در حالی است که وزیر راه و شهرسازی در حاشیه نشست تقدیر از کارگزاران حج تمتع 98 در ایران ایر در جمع خبرنگاران اعلام کرده بود، ثبت نام طرح ملی مسکن تا پایان آذرماه انجام می شود.

همچنین اسلامی از ادامه ثبت نام ها تا پایان امسال و نیز ایجاد ظرفیت جدید در شهرهایی که تقاضا بالا باشد و در ایام ثبت نام، سقف ثبت نامی در آن شهر پر شده باشد، با استفاده از سازوکار تامین زمین جدید در این شهرها، خبر داده بود.با توجه به این که استان خوزستان به عنوان آخرین استانی که اینترنت ثابت و همراه آن متصل شد و از سوی دیگر، زمان برای اجرای این طرح و تکمیل فرآیند ساخت وساز که بر اساس اعلام دولت، قرار است تا 1400 این تعداد واحد احداث شود، به نظر می رسد وزارت راه و شهرسازی باید هر چه سریع تر ثبت نام متقاضیان را آغاز کند.

در حال حاضر اینترنت صرفا در استان سیستان و بلوچستان متصل نشده که این استان در ثبت نامی های قبل از قطعی اینترنت قرار داشت و زمان ثبت نام متقاضیان دریافت واحد مسکونی در طرح ملی مسکن در این استان به پایان رسیده است.