آرشیو سه‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸، شماره ۷۲۱۹
اجتماعی
۱۴

اخبار

روحانی در پیامی به مناسبت روز جهانی معلولان: دولت حمایت همه جانبه از معلولان را مورد توجه قرار داده است

رئیس جمهوری در پیامی با گرامیداشت روز جهانی معلولان تاکید کرد دولت تدبیر و امید از نخستین روزهای فعالیت خود اهتمام و حمایت همه جانبه از افراد دارای معلولیت را مورد توجه قرار داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در این پیام که توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و در جمع نخبگان معلول در سازمان بهزیستی کشور قرائت شد، اظهارداشت: تلاش های دولت در احیای حقوق معلولان، توانمندسازی و بهره گیری از توانمندی های آنان، تنها زمانی از اثربخشی لازم برخوردار خواهد بود که مورد حمایت سایر قوا و نهادها قرار گیرد.

 رئیس جمهوری در این پیام افزود: از نمایندگان محترم خانه ملت و مسئولان محترم قوه قضائیه انتظار می رود با نگاهی حمایت گرایانه، فعالیت دولت و نهادهای مختلف در تحقق مفاد قوانین مرتبط با معلولان را مورد حمایت جدی خود قرار دهند و امکان اجرای سریع این قوانین را فراهم سازند تا در نتیجه این همگرایی ملی، تلفیق اجتماعی معلولان و رفع تبعیض های فراروی ایشان در سایه سار عدالت و فرهنگ اسلامی بیش از پیش فراهم شود.

در بخشی از این پیام آمده است: دوازدهم آذرماه، روز جهانی افراد دارای معلولیت فرصتی است گرانبها تا با نگاهی واقع بینانه و نقادانه، کارنامه خود را در فراگیرسازی خدمات و مهارت آموزی برای افراد دارای معلولیت مرور کنیم.رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید از نخستین روزهای فعالیت خود، حمایت همه جانبه از افراد دارای معلولیت و تلاش برای حل مشکلات این عزیزان را مورد توجه قرار داده است که ابلاغ مصوبه هیات وزیران در امور معلولان و تلاش برای حل مشکلات این عزیزان از آن جمله است و ابلاغ مصوبه هیات وزیران در امور معلولان و تلاش برای تصویب قانون حمایت از حقوق معلولان از بارزترین اقداماتی است که در این رابطه صورت گرفته است.در این پیام آمده است: دولت تدبیر و امید تلاش می کند با تامین منابع اعتباری قانون حمایت از حقوق معلولان بستر مناسبی را جهت عملی ساختن مفاد این قانون مهیا کند.

بوی بد دوباره تهران را در برگرفت

بوی نامطبوع با منشا نامشخص دوباره به مشام تهرانی ها رسید. این بار هم شهروندان در شبکه های اجتماعی خبر از انتشار بوی نامطبوع دادند. بوی بد از نقاط مختلف تهران به مشام می رسد.«زهرا سماعی» معاون دفتر پایش و نظارت سازمان حفاظت محیط زیست در گفت و گو با «ایران» از تشکیل تیمی برای مشخص کردن منشا بوی بد تهران خبر می دهد. پردیسانی ها هنوز به هیچ نتیجه ای نرسیدند. سماعی می گوید: «چون بو در نقاط مختلف به مشام می رسد، شناسایی منشا آن زمان بر است.» شهرداری و سازمان آتش نشانی از دیگر مسئولان درگیر برای پیدا کردن منشا بوی نامطبوع هستند. شینا انصاری، مدیر کل محیط زیست شهرداری تهران هم درباره انتشار بوی نامطبوع در مناطق مختلف پایتخت به «باشگاه خبرنگاران جوان» می گوید:«گروه های کارشناسی جهت بررسی موضوع به مناطقی که بوی نامطبوع در آنجا احساس می شد اعزام شدند.»خبرهای مردمی انتشار بوی نامطبوع را در مناطقی چون انقلاب، نواب، گیشا، سعادت آباد، فردوسی، شمس آباد، انقلاب، آزادی خرمشهر(آپادانا) و... گزارش می دهد. سال گذشته نیز بوی مشابهی در تهران منتشر شد که دستگاه های مسئول اظهارنظرهای مختلفی در این زمینه داشتند اما منشا اصلی آن به صورت دقیق اعلام نشد. کارشناسان مسئول در نهایت اعلام کردند شواهدی که می توانست آنها را به منشا بو برساند به دلیل بارندگی از بین رفت و دیگر قابل شناسایی نیست.