آرشیو چهار‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۴۶
اخبار کشور
۳

اختصاص 380 میلیارد تومان از سوی بنیاد مستضعفان برای مسکن معلولان

بنیاد مستضعفان به منظور تامین 18 هزار واحد مسکن خانواده های دارای دو معلول و بیشتر بالغ بر 380 میلیارد تومان کمک بلاعوض می کند.

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به کمک بلاعوض 380 میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای تامین مسکن خانواده های دومعلول و بیشتر گفت: مطابق برنامه ریزی های صورت گرفته تاکنون از مجموع 18 هزار و 319 واحد تعداد 6 هزار و878 واحد شامل سه هزار و655 واحد شهری و سه هزار و 223 واحد روستایی تکمیل و تحویل خانواده های دارای چند معلول شده است. به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، پرویز فتاح افزود: از نیمه دوم سال 98 تعهد بنیاد در این طرح به دو برابر افزایش یافته است و امیدواریم با سرعت گرفتن فرایند موجود؛ مرحله اول این طرح شامل 14 هزار واحد مسکن تا پایان سال به بهره برداری برسد. وی با اشاره به سهم بنیاد مستضعفان در تامین مسکن معلولان گفت: بنیاد با همکاری دستگاه های ذی ربط، مبلغ 60 میلیون تومان برای احداث واحدهای شهری و 36 میلیون تومان برای احداث هر واحد روستایی به صورت مساعدت بلاعوض تسهیلات ارائه می دهد.

فتاح ادامه داد: این طرح با همکاری بنیاد مستضعفان، سازمان ملی زمین و مسکن، بنیاد مسکن، انجمن خیرین مسکن ساز ایران و سازمان بهزیستی کشور از سال 93 آغاز شده است و در ابتدا 14 هزار و 319 خانوار شامل 7 هزار و731 خانوار شهری و 6 هزار و 588 خانوار روستایی را تحت پوشش قرار می داد که بر اساس نیازسنجی های صورت گرفته تعداد چهار هزار واحد نیز در قالب متمم تفاهم نامه در سال 94 به این تعداد اضافه شد. رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به اینکه تاکنون 120 میلیارد تومان از مبلغ تعهد بنیاد برای تکمیل این پروژه پرداخت شده است؛ افزود: بر اساس توافق طرفین تفاهم نامه، مبالغ ارائه شده در قالب های کمک بلاعوض پرداخت می شود.