آرشیو دو‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸، شماره ۴۸۰۲
بورس
۱۰

خبر بنگاه ها

رشد فروش 9 ماهه در صنایع شیر ایران

گروه بنگاه ها : 7 شرکت زیر مجموعه صنایع شیر گزارش عملکرد 9 ماهه امسال را با رشد فروش به بازار اعلام کردند.

به گزارش خبرنگار «دنیای اقتصاد»، شرکت های پگاه اصفهان، پگاه آذربایجان غربی، پگاه گلپایگان، پگاه گلستان، پگاه خراسان، پگاه فارس و پگاه آذربایجان غربی در گزارش 9 ماهه از 30 درصد تا 100 درصد رشد فروش را تجربه کردند. براساس اطلاعات منتشر شده، شیر پاستوریزه پگاه اصفهان در آذر ماه سال جاری از فروش محصولات خود مبلغ 975 میلیارد و 731 میلیون ریال درآمد کسب کرد. این شرکت براساس عملکرد 9 ماهه امسال مبلغ 6 هزار و 270 میلیارد و 513 میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 100 درصد رشد نشان می دهد که بیشترین میزان رشد را در میان شرکت های صنایع شیر به خود اختصاص داده است.

از سوی دیگر شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان غربی طی آذر ماه از محل فروش محصولات خود مبلغ 285 میلیارد و 168 میلیون ریال درآمد کسب کرد. بیشترین میزان تولید و فروش «غشاذر» به محصول شیر پاستوریزه تعلق داشته که از یک هزار و 549تن تولید در آذرماه، یک هزار و 505تن به فروش رسیده است. از سوی دیگر فروش 37میلیارد و 389میلیون ریالی شیر استریلیزه و طعمدار بیشترین درآمد ماه گذشته این شرکت را تشکیل می دهد. بر این اساس این شرکت براساس عملکرد 9 ماهه امسال مبلغ 2 هزار و 315 میلیارد و 690 میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 71درصد رشد داشته است.

در همین حال شیر پاستوریزه پگاه گلپایگان ماه گذشته از محل فروش محصولات خود مبلغ 344 میلیارد و 697 میلیون ریال درآمد داشته است. این شرکت براساس عملکرد 9 ماهه مبلغ 2 هزار و 563 میلیارد و 792 میلیون ریال درآمد کسب کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 60 درصد افزایش نشان می دهد.

درهمین حال شیر پاستوریزه پگاه گلستان ماه گذشته از محل فروش محصولات خود مبلغ 188 میلیارد و 769میلیون ریال درآمد داشته است. از سوی دیگر این شرکت براساس عملکرد 9 ماهه برای سال مالی منتهی به اسفند ماه مبلغ هزار و 471 میلیارد و 182 میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 39 درصد رشد را شاهد بود.

شیر پاستوریزه پگاه خراسان دیگر شرکتی است که گزارش فروش آذر ماه خود را منتشر کرده است و توانسته ماه گذشته از محل فروش محصولات خود مبلغ 233 میلیارد و 163 میلیون ریال در آمد کسب کند. این شرکت براساس عملکرد 9 ماهه برای سال مالی منتهی به اسفند ماه امسال مبلغ یک هزار و 926 میلیارد و 770 میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 30 درصد افزایش یافت. همچنین در این گزارش «غشان» اعلام کرده که مقدار 31 تن از کره فله تولیدشده در آذر ماه 1398به عنوان مواد اولیه صرفا در یک ماهه آذر جهت مصارف داخلی و تبدیل به کره بسته بندی به دلیل تکرار در مقدار تولید لحاظ نشده است.

براساس این گزارش، شیر پاستوریزه پگاه فارس آذر ماه را با کسب 490 میلیارد و 511 میلیون ریال درآمد از محل فروش محصولات سپری کرد.

این شرکت براساس عملکرد 9 ماهه امسال مبلغ 3 هزار و 829 میلیارد و 108 میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 39 درصد رشد داشته است. پگاه فارس اعلام کرد: تغییرات نرخ فروش در گروه های محصولات لزوما به دلیل تغییر نرخ فروش محصولات نیست و عموما ناشی از تغییر در سبد فروش هر گروه محصول است. از سوی دیگر شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان شرقی ماه گذشته از فروش محصولات خود مبلغ 464 میلیارد و 192 میلیون ریال درآمد داشته است. شرکت پگاه آذربایجان شرقی براساس عملکرد 9 ماهه امسال مبلغ 3 هزار و 579 میلیارد و 630 میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 46درصد افزایش را شاهد بود.

ورود مبین وان کیش به بازارهای عربی

گروه بنگاه ها : تفاهم نامه جدید همکاری شرکت مبین وان کیش و شرکت تاد به منظور حمایت و تولید صنعت دیجیتال و بازی های دیجیتال منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مبین وان، مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری شرکت مبین وان و استودیو تاد روز شنبه برگزار شد.

در این مراسم حمید نصیری در حوزه عملکرد دپارتمان بین الملل با اشاره به اینکه پیرو بررسی های سال گذشته تا امسال یک مجموعه محصولات که پتانسیل صادرات را دارند، شناسایی کرده ایم، گفت: بازی پسرخوانده اولین موردی بود که روی آن تمرکز شد.

 وی افزود: اگرچه امروز قدری از برنامه ریزی ها عقب تر هستیم اما تجربیات جدیدی در این راستا کسب کردیم.

نصیری با بیان اینکه قرارداد مشارکتی با کشورهای عربی و آفریقای جنوبی تنظیم شده، افزود: امیدواریم این فعالیت ها نتایج خوبی برای مبین وان و اکوسیستم داشته باشد.

تمرکز روی حوزه های جدید

در ادامه علی نادعلی، مدیرعامل استودیو تاد با اشاره به ورود شرکت به فضاهایی که کمتر کسی وارد می شود، افزود: از آنجا که فضای «سیبچه» فضای پرریسکی است که اپل هر چند وقت یک بار جلوی کار آن را می گیرد، تیم ما تلاش دارد راه حل های موردنظر را همیشه در این زمینه ارائه کند.

نادعلی با تاکید بر اینکه بازی فروت کرفت اولین بازی است که فضای گیم ایران را باز کرده ادامه داد: ما ابتدا پس از ارائه این بازی دلسرد بودیم، اما ریسک ما جواب داد.

وی اضافه کرد: در این همکاری پیش رو با شرکت مبین وان هم نگاهمان این است که از فضای امن خارج شده و درآمدزایی داشته باشیم.

در پایان سیدصابر امامی، مدیرعامل مبین وان کیش در ادامه گفت: از سال گذشته شرکت مبین وان کیش ورای موضوعات فضای کسب وکار داخل با نگاه جدید در حوزه بین الملل کار را دنبال کرد.

وی با اشاره به دو مزیت ایران در عرصه بازی های کامپیوتری گفت: متخصصان ما خدماتی ارائه می دهند که همه جای دنیا مشتری دارد اما تاکنون کمتر شرایط فراهم شده که این ظرفیت ها شکوفا شود.

امامی با اشاره به بکر بودن بازار این عرصه گفت: در داخل از محصولات دیجیتال صحبت می کنیم اما در خارج از کشور کمتر کاری کرده ایم. پس این دو نگاه بازار جهانی و نیروی متخصص در کنار هم مسیری را مهیا می کند که از این بازار دست نخورده استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه صنعت دیجیتال ما شاید کمتر مورد بهره برداری قرار گرفته ابراز امیدواری کرد تفاهم نامه مزبور سرمنشا سرمایه گذاری های آینده شود.