آرشیو چهار‌شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸، شماره ۴۸۰۴
خودرو
۱۶

جهان خودرو

تاکید رنو و نیسان بر ادامه اتحاد

دنیای اقتصاد : مقامات شرکت رنو گزارش های اخیر رسانه ها مبنی بر احتمال مرگ اتحاد 20 ساله این خودروساز را با شرکت ژاپنی نیسان رد کرده اند. این اتحاد که شرکت میتسوبیشی را نیز شامل می شود به گفته ژان فیلیپ سنارد، رئیس رنو «قوی مستحکم و پویا است» از سوی دیگر برونو له مایر، وزیر دارایی فرانسه نیز در واکنش به برخی از گزارش های اخیر در این باره آنها را «بدخواهانه» خواند.گفته می شود لوکا دی مئو، مدیرعامل پیشین برند فولکس واگن، یکی از گزینه های محتمل برای تکیه بر کرسی مدیرعاملی رنو است. نیسان نیز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد:«به هیچ وجه در حال بررسی پایان دادن به اتحاد با رنو نیستیم، چراکه این اتحاد منبع توان نیسان برای رقابت در بازارهای جهانی است.» از نوامبر 2018 و پس از بازداشت کارلوس گوسن، رئیس پیشین اتحاد رنو-نیسان-میتسوبیشی به اتهام فساد مالی، نگرانی ها از پایان یافتن اتحاد این دو خودروساز مهم افزایش یافته است.

 
بازگشت هامر با مدل برقی

دنیای اقتصاد : گزارش رسانه ها حاکی از آن است که شرکت خودروسازی جنرال موتورز تصمیم دارد خودروی برند هامر را این بار با رنگ و بویی جدید عرضه کند. وانت های تهاجمی این برند به دلیل سازگار نبودن با محیط زیست مورد انتقاد بوده اند. اما این بار بر اساس اخبار منتشر شده گفته می شود که هامر تمام برقی تحت برند «جی ام سی» عرضه خواهد شد. قرار است هامر برقی در تبلیغاتی با حضور لبرون جیمز، بازیکن سرشناس بسکتبال ان بی ای رونمایی شود. جنرال موتورز در سال 2010 به دلیل مشکلات مالی و افزایش هزینه های سوخت، تولید برند هامر را متوقف کرد. در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در مورد جزئیات فنی و ظرفیت تولید این خودرو وجود ندارد و اطلاعات بیشتر از آن اواخر سال جاری منتشر خواهد شد. وانت برقی جی ام سی هامر احتمالا در سال 2022 در بازار آمریکا معرفی می شود. گمان می رود در زمانی مشابه، نسخه برقی یک خودروی کلاسیک دیگر یعنی فورد موستانگ نیز معرفی شود.

 
تعدیل 4100 کارگر اوپل

دنیای اقتصاد : شرکت اوپل برنامه دارد تا حدود 4 هزار و 100 نفر از کارکنان خود را برای کاهش هزینه ها تعدیل کند. یک مقام آگاه با اعلام این خبر به رویترز اعلام کرده است که اقدام مزبور به دلیل کاهش فروش اوپل و در جهت تخصیص سرمایه لازم برای توسعه فناوری های نوین خودرویی نظیر پیشرانه های برقی و هیبریدی صورت می گیرد. انتظار می رود این تعداد از کارکنان اوپل حداکثر تا سال 2025 تعدیل شوند. این فرد گفته است که مقامات مربوطه در سه شنبه این هفته کارکنان را در جریان تصمیمات خود در این باره قرار خواهند داد. اوپل که هم اکنون تحت مالکیت فولکس واگن آلمان قرار دارد عزم خود را جزم کرده است تا از تولید پیشرانه های درون سوز متعارف به سوی تولید خودروهای برقی حرکت کند با این حال به دلیل اینکه این خودروها به قطعات کمتری نسبت به مدل های پیشین نیازمندند از این رو اوپل باید نیروی کار مونتاژ در کارخانه های خود را تعدیل کند.