آرشیو پنج‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸، شماره ۷۲۵۷
صفحه آخر
۱۶
خبر روز

دل نوشته دبیر جشنواره فیلم فجر خطاب به هنرمندان

افتتاحیه لغو شد؛ به یاری سیل زدگان می روند

روز گذشته، روزی شلوغ برای جشنواره فیلم فجر بود. دبیرسی و هشتمین جشنواره فیلم فجرخبرداد که جشنواره بدون مراسم افتتاحیه برگزار می شود و«سینماگران ایرانی در راستای مسئولیت اجتماعی خود، در کمک رسانی به سیلزدگان سیستان و بلوچستان مشارکت خواهند کرد.» علت این تصمیم، همدردی با خانواده های داغدار حوادث اخیر اعلام شد و به گفته ابراهیم داروغه زاده «مقرر شده است تا به پیشنهاد اهالی سینما در یکی دو روز قبل از آغاز نمایش آثار به همراه هنرمندان و با حمایت شهرداری تهران که امسال حامی اصلی جشنواره فیلم فجر است برای کمک و التیام بخشی به آسیب دیدگان مناطق سیلزده سفری به استان سیستان و بلوچستان انجام شود.»

از سوی دیگر، معاون اجرایی جشنواره فیلم توضیح داد:«پیش فروش بلیت های سی وهشتمین جشنواره فیلم فجر برای مخاطبان مردمی از ساعت 12 روز دوشنبه 30 دی ماه  آغاز و تا ساعت 18 چهارشنبه دوم بهمن ماه ادامه خواهد داشت.» طبق این خبر«هر شخص مجاز خواهد بود تا با کدملی خود، دو سری بلیت از طریق سامانه به آدرس www.Fajrticket.ir پیش خرید کند.»

اما این پایان خبرها نبود، بلکه ابراهیم داروغه زاده در پیامی تلاش کرد تا هنرمندان دلگیر را به همراهی با جشنواره دعوت کند.

دبیر سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، دراین نامه، از هنرمندان درخواست می کند که مرهم قلب های زخمی مخاطبان باشند. این متن با خطاب قرار دادن هنرمندان شریف و فرهیخته سینمای ایران آغاز می شود و اینگونه ادامه می یابد:«‎در شرایطی به استقبال سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر می رویم که آحاد ملت نجیب ایران، در داغ از دست دادن عزیزترین هایشان، درسانحه ناخواسته هوایی به سوگ نشسته اند. ‎برهیچ وجدان منصفی پوشیده نیست که هنرآفرینی شما، مرهمی است بر قلوب زخمی مخاطبانتان که قطعا، شرایط کاهش آلام و دردهایشان را نیز فراهم می نماید.تاریخ این سرزمین، حضور پر شور و مهرتان را در کمک به آسیب دیدگان حوادث طبیعی و شورآفرینی های مدنی فراموش نخواهد کرد. هر ساله، میلیون ها ایرانی در سراسر کشور و حتی خارج از مرزها، مشتاقانه و بی صبرانه، منتظر تماشای آثارتان هستند تا در سایه آن، کینه، نفرت و عصبیت را از وجودشان پالایش کنند. ‎بی شک، احترام به استقبال این مردم که شما یکی از ستارگان زندگی شان هستید تالیف قلوب و نزدیکی دل ها را به همراه خواهد داشت.ستاد اجرایی جشنواره فیلم فجر با رعایت تمامی شئونات، ضمن ابراز همدردی مجدد با خانواده های داغدار، تمام اهتمام خود را ضمن تعاملات فرهنگی با شما، مصروف همدلی های صادقانه خواهند نمود، چرا که باور دارد سینما و سینماگران ایرانی، همچنان، اسباب مباهات و سرافرازی این سرزمین را تضمین خواهند نمود.»