آرشیو پنج‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸، شماره ۹۶۸۶
شهرستان ها
۵

خبر

مدیرکل کار استان کرمان : کارگران حادثه دیده برای ادامه درمان به کرمان منتقل شدند

کرمان-خبرنگار رسالت: رضا اسماعیلی با اشاره به آخرین وضعیت کارگران حادثه دیده معدن ذغال سنگ راور گفت: کارگران حادثه دیده برای ادامه درمان به کرمان منتقل شدند. ایشان با اشاره به وقوع حادثه در معدن ذغال سنگ همکار در شهرستان راور اظهار داشت: متاسفانه در این حادثه پنج نفر از کارگان معدن دچار حادثه شدند. وی با بیان این که دو نفر از مصدومان این حادثه در محل درمان شدند، افزود: دو نفر دیگر از کارگران معدن به بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) راور منتقل شدند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان این که یکی از کارگران از ناحیه پا و یکی از کارگران از ناحیه فک دچار شکستگی شده است که برای درمان به بیمارستان باهنر کرمان منتقل شدند ،گفت: متاسفانه یکی از کارگران معدن در این حادثه در دم جان باخته است. وی افزود: دلیل این حادثه ریزش ذغال اعلام شده است. اسماعیلی با بیان این که وقوع چنین حوادثی در معادن ذغال سنگ طبیعی و اجتناب ناپذیر است و چند وقت پیش در معدن پابدانا شاهد این حادثه بودیم،گفت: تنها می توان وقوع چنین حوادثی در معادن را کمتر کرد. مالک اژدری فرماندار شهرستان راور نیز اظهار داشت: دو کارگر حادثه دیده این معدن بلافاصله به به بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) راور منتقل شدند. وی با بین اینکه تمامی کارگران حادثه دیده اهل شهرستان راور هستند افزود: این کارگران با هماهنگی های انجام شده و از طریق اورژانس هوایی برای ادامه درمان به بیمارستان شهید باهنر کرمان منتقل شدند.

پایگاه اهدای خون در ساختمان شهرداری باقرشهر بر پا شد

باقر شهر-خبرنگار رسالت: پایگاه اهدای خون برای تمامی کارکنان شهرداری، دیگر ادارات و شهروندان در شهرداری باقر شهر برپا شد. مسئول سلامت شهرداری باقرشهر در این باره اظهار داشت: با توجه به کاهش ذخایر خونی و نیاز مبرم مراکز درمانی و همچنین به منظور حفظ و افزایش مشارکت شهروندان در این امر خداپسندانه و ترویج فرهنگ اهدای خون میان شهروندان شهرداری باقرشهر به برپایی پایگاه انتقال خون اقدام کرد. قنبری افزود: با اعلام سازمان انتقال خو ن روزانه به سه هزار واحد خون نیازمند هستیم لذا با انجام این امر خدا پسندانه می توانیم با اهدای یک واحد خون نجات بخش زندگی یک انسان باشیم .

دوچرخه سواری کارمند نفت مسجدسلیمان با هدف ترویج گفتن نه به خودرو

مسجدسلیمان- خبرنگار رسالت: یکی از کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان همه روزه با استفاده از دوچرخه به جای خودرو مسیر منزل تا محل کار و بالعکس را طی می کند.ابوطالب بندرپور 39 ساله از کارکنان قراردادی امور ورزش این شرکت که فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مدیریت دولتی است نزدیک به یکسال است که از دوچرخه به جای خودرو برای رفت و برگشت خود به محیط کار و منزل استفاده می کند و تلاش دارد فرهنگ استفاده از وسایل نقلیه فاقد آلایندگی را در جامعه ترویج دهد. وی می گوید : وجود ترافیک در تنها خیابان شهر و معطلی در صفوف خودروها به همراه آلودگی هوای ناشی از این کار باعث شده تا تصمیم به استفاده از دوچرخه جهت تسریع در انجام امور بگیرم. ابوطالب بندرپور ادامه می دهد: زمانی که در سطح شهر دوچرخه سواری می کردم مردم با تعجب نگاهم می کردند ولی تشویق دوستان و همکاران موجب افزایش انگیزه ام شد و با گذشت زمان، نگاه مردم دیگر مانند گذشته متعجبانه نیست هرچند که استفاده از این وسیله حکم ورزش کردن را نیز دارد.

درویشی خبرداد: توقیف سه دستگاه حفاری غیرمجاز در 9 ماه گذشته جاری

کردکوی- خبرنگار رسالت: رئیس اداره منابع آب کردکوی، بندرگز، ترکمن و گمیشان گفت: از ابتدای سال 98 تا انتهای آذر ماه تعداد 3 دستگاه حفاری غیر مجاز شامل دو دستگاه تراکتور و یک دستگاه اوگر در محدوده اداره منابع آب کردکوی، بندرگز، ترکمن و گمیشان توسط اکیپ های گشت و بازرسی توقیف و به پارکینگ شرکت آب منطقه ای منتقل گردید. مهندس حسن درویشی اظهار کرد: با همکاری و هماهنگی مراجع قضائئ و انتظامی و حضور نیروهای گشت و بازرسی اداره نسبت به توقیف این تعداد دستگاه اقدام گردید. وی افزود: حفر غیر مجاز یکی از عوامل اصلی در افت منابع آب زیرزمینی و اختلال در ارزیابی های منابع و مصارف آب زیرزمینی است. مهندس درویشی از کلیه بهره برداران آب های زیرزمینی در سطح شهرستان خواست تا در حفاظت از منابع ارزشمند آب زیرزمینی با خودداری از اضافه برداشت و حفر چاه های غیر مجاز به یاری همکاران صنعت آب بیایند.

برگزاری مراسم پاسداشت شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای همرزمش و ایام فاطمیه در عباس آباد

عباس آباد-خبرنگار رسالت: آیت الله سید احمد خاتمی نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت تهران در جمع مردم ولایت مدار شهرستان عباس آباد گفت: پایان حضور آمریکای تروریست در منطقه فرا رسید. وی که به مناسبت سومین روز شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش و همچنین ایام سوگواری فاطمیه در مسجد جامع این شهر برگزار شد، افزود: حماسه باشکوه تشییع پیکر پاک و مطهر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای مقاومت و اجتماعات و راهپیمایی هایی بزرگ در منطقه به ویژه در کشور عزیزمان آرمان های انقلاب، میثاق با رهبری و استکبار ستیزی را مستحکم تر و موجب وحدت ملی شده است. آیت الله خاتمی یادآور شد: قلوب مردم و آزادی خواهان جهان تنها با انتقام سخت آرام خواهد شد.

تجدید میثاق پولادمردان خط اول جبهه صنعت با آرمان های سردار دل ها

اصفهان- خبرنگار رسالت: همزمان با برگزاری مراسم مختلف در سراسر کشور به مناسبت شهادت سرداران شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و سایر شهدای پر افتخار جنایت سیاه و تروریستی آمریکای جهان خوار، آیین ویژه ای در مسجد الزهرا(س) ذوب آهن اصفهان برگزار شد. در این مراسم باشکوه و حماسی که مدیرعامل، مدیران و جمعی از کارکنان ذوب آهن اصفهان، امام جمعه زرین شهر، سرپرست فرمانداری وجمعی دیگر از مسئولین شهرستان حضور داشتند. پولاد مردان خط اول جبهه صنعت با آرمان های شهید دل ها، سردار شهید سپهبد سلیمانی و دیگر شهدای این حادثه تروریستی تجدید میثاق نمودند. در این آیین سردار امینی از یادگاران دفاع مقدس واز همسنگران شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی طی سخنانی ویژه ای، با بیان بخشی از صفات، خصوصیات و رشادت های آن سردار سرافراز گفت: پس از شکل گیری جبهه مقاومت و ساماندهی آن توسط سردار سلیمانی در مقابل دشمنان خون آشام کشور و نظام اسلامی، سردارشهید سپهبد سلیمانی با همه وجود و خلوص و با تدبیر لازم در همه جبهه ها ی مقاومت حاضر و انجام وظیفه می نمود. وی در خصوص نبردهای سوریه و عراق با داعش و نقش این سردار شهید، گفت: داعش دشمنی بسیار سرسخت و خونریز بود ولی سیاست های دفاعی و عملیاتی شهید حاج قاسم با تشکیل و ساماندهی نیروهای مردمی دشمن را زمین گیر و نابود کرد. او درکنار نیروهای قدس، تیپ های فاطمیون و زینبیون را سازماندهی و علیه داعش به کار گرفت. حاج قاسم انسانی خاکی بود و پیش خدا و رزمندگان عراقی، لبنانی، افغانی، سوری و... عزیز بود.

حضور همکاران شرکت آب منطقه ای گلستان در مراسم بزرگداشت سردار سلیمانی

گرگان- خبرنگار رسالت: آیین بزرگداشت فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان استان و حضور کثیری از همکاران شرکت آب منطقه ای گلستان در مصلای جمعه گرگان برگزار شد. فرمانده سپاه نینوا گلستان در این مراسم گفت: دشمن با خباثت قلب ملت ایران را هدف قرار داد و دلاور بی مانند سپاه اسلام را به شهادت رساند اما مطمئن باشد که ایران سرزمین سلیمانی ها است و جانشینان حاج قاسم توطئه های دشمنان را ناکام خواهند گذاشت. سردار حسین معروفی اظهار داشت: همه فرزندان نظام به ویژه سردار قاآنی به عنوان جانشین سردار سلیمانی در سپاه قدس دل در گرو فرامین مقام معظم رهبری دارند و نمی گذارند خلا حاج قاسم در نیروی قدس احساس شود. وی افزود: ما امت عاشوا و حسین بن علی (ع) هستیم که با شهادت و ایثار خو گرفته ایم و این جنایت مذبوحانه هیچ خللی در مکتب عاشورایی ملت ایران ایجاد نخواهد کرد.

مدیر مخابرات منطقه کردستان: دو روستای کردستان تحت پوشش خدمات همراه اول قرار گرفتند

سنندج - خبرنگار رسالت: آزاد حکمت با اشاره به اینکه ارائه خدمات مخابراتی در روستاها با هدف رفع مطالبات و نیازهای ارتباطی آنها در دستور کار مخابرات قرار دارد گفت: در راستای تحقق این مهم، با صرف هزینه 12 میلیارد ریال روستای پشاباد کامیاران و شیخ جعفر از توابع شهرستان قروه تحت پوشش تکنولوژی نسل دوم (G2) ومکالمه خدمات همراه اول قرار گرفتند. به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه کردستان، وی با اعلام اینکه پس از انجام برنامه ها واقدامات زیر ساختی در این روستاها کار نصب و راه اندازی تجهیزات مخابراتی صورت گرفت، افزود با انجام این پروژه کلیه مشتریان این نقاط علاوه بر استفاده از سیم کارت های WLL می توانند از مزایای شبکه تلفن همراه و اینترنت همراه بهره مند شوند. مدیر مخابرات منطقه کردستان اظهارداشت: در حال حاضر تعداد 76 هزار و 535 مشترک در شهرستان کامیاران و تعداد 60 هزار و 837 مشترک در شهرستان قروه از مزایا و خدمات تلفن همراه اول از محصولات این شبکه در قالب بسته های متنوع استفاده می کنند. حکمت تصریح کرد: توسعه خدمات مخابراتی و ارتباطی در روستاها موجب تحقق عدالت اجتماعی و ارائه یکسان خدمات، کاهش شکاف دیجیتالی، مهاجرت روستائیان به شهرها، ایجاد انگیزه برای کسب وکارهای بومی منطقه ای مبتنی بر بستر تلفن همراه و دیتا ، جلوگیری از پیدایش کسب وکارهای کاذب می شود.

گفتنی است هم اکنون تعداد 938 روستای کردستان تحت پوشش خدمات تلفن همراه اول هستند.

برگزاری کارگاه آموزشی گیاهان دارویی در شاهرود

شاهرود- خبرنگار رسالت: کارگاه آموزشی گیاهان دارویی با شرکت 200 نفر از بهره برداران، کارشناسان و علاقه مندان به گیاهان دارویی در سالن اجتماعات مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان سمنان (شاهرود) برگزار گردید. در ابتدای این کارگاه دکتر دزیانیان رئیس مرکز ضمن خیر مقدم، ایام فاطمیه و شهادت سردار رشید اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را به حاضرین در گارگاه تسلیت گفتند. ایشان سپس با بیان تاریخچه استفاده ازگیاهان دارویی در ایران و جهان بر اهمیت استفاده از این گیاهان در الگوی کشت استان تاکید کردند. رئیس مرکز در ادامه با اشاره به تولید بالای زعفران، گل محمدی و زیره سیاه در ایران علی رغم سهم کم کشور در بازارهای جهانی بر اهمیت بسته بندی و فراوری این گیاهان و سایر گیاهان دارویی جهت افزایش ارزش افزوده تاکید کردند. در ادامه کارگاه محققین مرکز دکتر باباخانزاده، مهندس حسینی و خانم دکتر نظری مطالبی را در مورد شناسایی و شناخت گیاهان دارویی، روش های تکثیر و کشت وکار گیاهان داروئی، فراوری گیاهان دارویی (عرق، اسانس، روغن و عصاره گیری)، بسته بندی و بازاریابی گیاهان دارویی به حاضرین در کارگاه ارائه نمودند. سپس مهندس رزازان یکی از فعالان عرصه بازاریابی و فروش محصولات در مورد اهمیت و روش های بازاریابی، بسته بندی، تبلیغات و فروش گیاهان دارویی مطالبی را بیان نمودند. در پایان کارگاه حاضرین از نمایشگاه محصولات و نشاء گیاهان دارویی بازدید به عمل آوردند.