آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۴۸۲۵
بانک و بیمه
۱۳

خبر بنگاه ها

عرضه اوراق گواهی سپرده 18درصدی در بانک صادرات

گروه بنگاه ها : بانک صادرات ایران از روز پنج شنبه 24 بهمن ماه 98 اوراق گواهی سپرده الکترونیکی یکساله با نرخ سود 18 درصدی عرضه می کند. به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، این بانک از روز پنج شنبه 24 بهمن ماه تا پایان روز چهارشنبه 30 بهمن ماه 98 اوراق گواهی سپرده الکترونیکی یکساله از طریق سامانه یکپارچه مدیریت اوراق بهادار الکترونیکی (سیما) منتشر می کند.این اوراق با نام و به صورت الکترونیکی در چارچوب دستورالعمل ها و بخش نامه های صادره از سوی بانک مرکزی با نرخ سود علی الحساب 18 درصدی سالانه منتشر شده و سود آن در مقاطع ماهانه پرداخت می شود.مهلت فروش مقرر یک روز کاری از تاریخ 24 بهمن ماه 98 و مهلت فروش تدریجی آن 5 روز کاری از تاریخ 25 تا 30 بهمن ماه 98 است.نرخ بازخرید این اوراق قبل از سررسید در شعب بانک صادرات ایران با نرخ 10 درصد سالانه صورت خواهد گرفت و در عین حال قابل نقل و انتقال به غیر است اما با توجه به با نام بودن اوراق، بازخرید آن صرفا توسط خریدار یا نماینده قانونی وی انجام می شود.

به روز رسانی اپلیکیشن «همراه نوین»

گروه بنگاه ها : اپلیکیشن «همراه نوین» به روزرسانی شد و با خدمات و امکانات جدید در دسترس هموطنان قرار گرفت.به گزارش روابط عمومی بانک اقتصادنوین؛ در نسخه جدید اپلیکیشن «همراه نوین» که از تاریخ هفدهم بهمن ماه سال جاری، با قابلیت اجرا روی سیستم عامل های Android وiOS در دسترس قرار گرفته است، کاربران می توانند از امکاناتی چون مدیریت انتقال وجه سپرده های حقوقی (کارپوشه) و دریافت پیامکی رمز دوم پویا بهره مند شوند. بنا بر این گزارش علاقه مندان می توانند برای دریافت و نصب این اپلیکیشن به تارگاه اصلی این بانک به نشانی www.enbank.ir/ mobile مراجعه کنند.

امکان دریافت رمز پویا برای کارت های برداشت در بانک کارآفرین

گروه بنگاه ها : بانک کارآفرین امکان دریافت رمز یک بارمصرف (پویا) را برای کارت های برداشت مشتریان خود فراهم کرد. به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین، از این پس دارندگان کارت های برداشت نقدی این بانک، می توانند هنگام انجام تراکنش های غیرحضوری بدون نیاز به فیزیک کارت، رمز یک بارمصرف را از طریق اپلیکیشن همراه بانک کارآفرین، پیامک و اپلیکیشن ریما دریافت کنند. همچنین با اتصال به سامانه هریم بانک مرکزی، امکان دریافت رمز پویا از طریق پیامک نیز برای مشتریان گرامی فراهم شده است. لازم به ذکر است بانک مرکزی با هدف جلوگیری از دسترسی مجرمان به اطلاعات حساب بانکی شهروندان در فضای وب و کاهش کلاهبرداری های اینترنتی، استفاده از رمز یک بارمصرف (پویا) را برای کارت های بانکی الزامی و کلیه بانک های کشور را موظف کرد با اعمال تغییرات لازم در درگاه های پرداخت اینترنتی تا پنجم بهمن ماه، امکان درخواست رمز دوم پویا و دریافت آن از طریق پیامک را برای مشتریان خود فراهم کنند. بنا بر این گزارش با پویاسازی رمزهای دوم کارت های بانکی احتمال این گونه سوء استفاده ها به شدت کاهش می یابد. این رمزها طول عمر محدودی (حداکثر 120 ثانیه) داشته و صرفا برای یک تراکنش قابل استفاده هستند. همچنین بر اساس دستور بانک مرکزی استفاده از رمز دوم پویا برای تراکنش های بیش از یک میلیون ریال در روز اجباری خواهد بود.

قدردانی از 15 رئیس شعبه موفق بانک پارسیان

گروه بنگاه ها : در دهمین گردهمایی روسای موفق شعب بانک های کشورکه با حضور دکتر عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی و مدیران ارشد نظام بانکی با محوریت «نقش روسای شعب درمدیریت ریسک اعتباری» درسالن همایش های بانک مرکزی برگزار شد، از 15 رئیس شعبه موفق بانک پارسیان تقدیر شد.در این مراسم از بانک پارسیان، خسروی راد، مدیر امورشعب و اقبالی رئیس اداره حوزه مدیریت حضور داشتند. به گزارش روابط عمومی بانک پارسیان همایش روسای موفق شعب بانک های کشور همه ساله به همت موسسه عالی آموزش بانکداری ایران و با هدف تقویت مهارت های علمی و حرفه ای علوم بانکداری، انتقال تجربیات موفقیت آمیز و نیز تجلیل از زحمات و تلاش های روسای شبکه بانکی و دستیابی به آخرین فناوری ها و نوآوری های عرصه بانکی و ارائه دیدگاه های مدیران ارشد نظام بانکی کشور برگزار می شود.