آرشیو پنج‌شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۷۲۷۸
فرهنگی
۱۹

تلگراف خبر

عباس توفیق سردبیر و رئیس هیات تحریریه نشریه «توفیق» از اخبار منتشرشده درباره احتمال تخریب ساختمان دفتر تحریریه و چاپخانه این نشریه اظهار ناراحتی می کند و می گوید کشورهای پیشرفته دنیا به تاریخ مطبوعات شان اهمیت می دهند و ساختمان های قدیمی را تبدیل به موزه می کنند، اما در کشور ما ساختمان چاپخانه قدیمی نشریه مستقلی همانند «توفیق» را می خواهند تخریب کنند.

با گذشت بیش از یک سال از آغاز فرآیند بازسازی موزه هنرهای معاصر تهران، هم اکنون بخش گنجینه موزه در حال ترمیم است و به گفته رئیس این موزه، فرآیند بازسازی همچنان ادامه دارد و درهای موزه سال آینده به روی مخاطبان باز می شود.

برگزیده نهایی جایزه «عکاس حیات وحش منتخب مردم» سال 2019 از بین 25 نامزد نهایی این رقابت معرفی شد. تصویری از نزاع دو موش در ایستگاه قطاری در لندن که توسط «سم رالی» عکاس بریتانیایی به ثبت رسیده است، با آرای مردم به عنوان برگزیده نهایی جایزه «عکاس حیات وحش سال» معرفی شد.

تابلو نقاشی «اسپلش» از «دیوید هاکنی» نقاش مشهور بریتانیایی در حراجی «ساتبیز» به قیمت بیش از 23 میلیون پوند فروخته شد.

«بونگ جون هو» کارگردان فیلم «انگل» پس از 66 سال به رکورد «والت دیزنی» در کسب همزمان چهار جایزه اسکار رسید.

نمایش «منگیا» نوشته و کار سلما سلامتی که قرار بود از روز چهارشنبه 23 بهمن اجرای خود را آغاز کند، به دلایل متعدد از جمله ساعت نامناسب اجرا و... به تعویق افتاد و به بهار سال آینده موکول شد.

مجموعه تلویزیونی «پرگار» با نام قبلی «آسمان هوای باران دارد» - به کارگردانی شهرام شاه حسینی - از شنبه 26 بهمن ماه روی آنتن می رود.

فیلم مستقل «چاقوها بیرون» ساخته رایان جانسون موفق شد تا آمار فروشش را در نهایت تعجب به مرز 300 میلیون دلار برساند.

کتاب «در آرزوی گل سرخ» که اثری است درباره شهید سلیمانی برای کودکان و نوجوانان روانه بازار کتاب شد.

مراسم اختتامیه مسابقه داستان کوتاه «می خواهم بمانم» روز شنبه 26 بهمن همزمان با سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) در مجموعه فرهنگی سرچشمه برگزار می شود.