آرشیو پنج‌شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۲۲۴۰۴
جامعه
۱۰

تلاش برای تولید 170 قلم مواد اولیه دارویی در کشور ظرف 2 سال آینده

رئیس سازمان غذا و دارو اظهارداشت: امیدواریم ظرف دو سال آینده بتوانیم در حدود 170 قلم مواد اولیه دارویی را در داخل تولید کنیم.

به گزارش مهر، محمدرضا شانه ساز، در نشست خبری معرفی توانمندی های صنعت داروسازی و تجهیزات پزشکی کشور گفت: نهضت جدی خودکفایی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، به عنوان یکی از مهم ترین بخش های حوزه سلامت، شاهد اتفاقات زیادی بوده است.

شانه ساز ادامه داد: در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی با همه پیچیدگی هایی که دارد، توانسته ایم گام های بلندی برداریم که منجر به تولید انواع داروها و تجهیزات پزشکی در داخل کشور شده است.

وی با اشاره به موفقیت های حوزه داروسازی و تجهیزات پزشکی افزود: در سال های گذشته بابت محصولات بایولوژیک 1/2 میلیارد دلار ارز صرف می شد که در 15 سال گذشته توانسته ایم تولیدکننده این محصولات در کشور باشیم.

رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه در حوزه تجهیزات پزشکی شاهد موفقیت های خوبی هستیم، اظهارداشت: خودکفایی در این حوزه در حد بازار دارویی کشور نیست اما در همین مدت کوتاه نیز شاهد تولید تجهیزات پزشکی در داخل هستیم که بعضا دومین تولیدکننده در دنیا شناخته می شویم.

شانه ساز با اشاره به روند رو به افزایش تولید مواد اولیه دارویی در کشور گفت: تلاش می کنیم تا دو سال آینده بتوانیم 170 قلم مواد اولیه دارویی را در داخل تولید کنیم که باعث کاهش 250 میلیون دلاری ارز خواهد شد.